جذب پروژه در دورکاری

جذب پروژه حسابداری در دوران دورکاری

چگونه به صورت دورکاری پروژه جذب کنیم ؟

پیش از آن که به محتوای نوشتاری موضوع اصلی این مطلب بپردازیم ، لازم است توجه داشته باشید که در هر شغل و حرفه ‌ای  اشخاص به دو گروه تقسیم بندی می شوند، این تقسیم بندی شامل کارفرما و کارمند می باشد. امکان دارد این سوال به ذهن شما هم خطور کند که ، یکی از مزایای کارفرمایان بر کارمندان این است که صاحب سرمایه ( سرمایه دار ) هستند. اما در مورد حسابداری ، این طرز فکر درستی نیست ، افراد ‌و حسابداران با تجربه به طور دقیقی از اسرار اطلاع دارند . در ادامه با ما باشید:

یکی از اقداماتی که تمامی افراد نسبت به انجام آن فعالیت دارند ، رسیدن به درآمد بیشتر و بالاتر است . که این دغدغه برای حسابداران و اشخاص فعال در این زمینه پر رنگ تر به نظر می‌ رسد ؛ به این دلیل که نوع کار آنان به شکلی است که تایم آزاد و اوقات فراغت زیادی دارند. به طور معمول حسابدارانی که عملیات محاسباتی مربوط به شرکت‌‌ ها و یا سازمان‌ ها را انجام می‌ دهند ، به صورت ساعتی یا پروژه‌ ای مشغول به کار می‌ شوند و این امر موجب می‌ شود تا در طول هفته فرصت برای انجام کارهای بیشتر را داشته باشند.

چگونه به صورت دورکاری پروژه جذب کنیم ؟

شما لازم است به عنوان یک حسابدار دورکار فعالیت خود را در سایت ‌های پر بازدید کاریابی، به همراه با رزومه تان درج و ثبت کنید. به همین صورت تعداد زیادی از افراد و مشاغل نیز به شما مراجعه می کنند و درخواست خود را برای دریافت خدمات حسابداری برای تان مطرح می کنند . بنابراین جستجو و تکاپوی خود را از روزنانه ها، سایت ‌ها و مؤسسات کاریابی شروع کنید. شما در برخی موارد برای گرفتن یک پروژه، ناگزیر به رقابت با مابقی حسابداران دورکار هستید. اینجاست که برند بودن و داشتن سابقه کاری بالا، امتیاز و پوئن مثبت ویژه‌ای برای شما به شمار می رود ؛ چرا که بسیاری از کارفرمایان در جستجوی حسابداران حرفه ‌ای و کار بلد هستند.

 • توجه به چند نکته برای جذب پروژه ضروری است :
 • به هیچ وجه با کارفرمایانی که به شما اعتماد ندارند یا دمدمی مزاج هستند ، فعالیت نکنید پیشنهاد های کاری با دستمزد های پایین را نپذیرید ؛ بجز این که انجام آن ها اعتبار شما را تا حد قابل توجهی افزایش دهد.
 • اگر خارج از سیستم کاریابی ها پروژه ‌ای را پذیرفتید ، باید تمامی جوانب کار را مورد ارزیابی و سنجش قرار دهید .
 • قطعا آشنایی با مشتری از راه کاریابی، درصدی از درآمد شما را کاهش می دهد ؛ اما از طرفی دیگر ریسک برخورد با کلاه ‌برداران را نیز کاهش می ‌دهد.

همچنین بخوانید : اصول حسابداری چیست؟

جذب پروژه حسابداری
 • اقدام هایی که برای بهبود روند جذب پروژه در حسابداری باید انجام دهید

بعد از این که نسبت به جذب پروژه حسابداری تا حدودی آشنایی کسب کردید ، لازم است با رعایت نکات زیر برای بهبود توانایی جذب پروژه حسابداری تلاش کرده و سعی کنیم آن ها در کسب و کار و حرفه خود به کار گیری.

۱_ در انجام کارهایتان منظم باشید.

اگر مبنای شما موفق شدن در یک کسب و کار یا حرفه است ، در ابتدا به عنوان اولین و مهم ترین اصل باید در انجام امورات و کار خود منظم بوده و نظم داشته باشید . همچنین باید به عنوان یک حسابدار دارای برنامه ریزی دقیق و اصولی برای پروژه های خود داشته باشید تا به موقع آن را به مشتری تحویل نمائید . تلاش کنید در زمان انجام کار فقط ب روی موضوع پروژه دقت نموده و از پرداختن به حواشی خودداری کنید .

۲_ در بستن قرارداد دقت کنید .

از آن جا که شما به عنوان یک حسابدار ، در برخی موارد ممکن است به صورت دور کار ، به کار مشغول هستید و امکان دارد که فرصتی برای ملاقات کارفرمای خود نداشته باشید ، میبایست سعی کنید همه چیز محکم ، درست و دقیق باشد. محکم قرارداد ببندید و به گونه ای آن را مدیریت کنید که میان شما هیچ سوء تفاهمی شکل نگیرد. در زمان بستن قرار داد ، در مورد حقوق و دستمزد صحبت کنید و تمامی موارد پیشنهادی خود را به صورت شفاف و واضح معین کنید تا در آینده برای شما مشکلی ایجاد نشود .

۳_ بر کار خود تمرکز داشته باشید.

تمرکز در محاسبات و عملیات پروژه ، برای شما که قرار است گاهاً حسابداری دور کار را تجربه کنید ، جزء موارد مهم و بسیار حیاتی است. همان گونه که در حین کار نباید به موضوعات دیگری فکر کنید ، توجه داشته باشید که نباید همزمان چند پروژه حسابداری را به صورت همزمان با هم جلو ببرید ! در تایم های مشخص شده فقط روی یک پروژه تمرکز کنید و با اتمام آن به سراغ پروژه بعدی بروید . این امر هم موجب تسریع روند عملیاتی شما می شود و هم  کار شما اشتباه های احتمالی را کاهش داده و کیفیت کار را افزایش می دهد .

۴_ حتماً یک وب سایت شخصی راه اندازی کنید.

بعد از این که توانستید در شبکه های اجتماعی یک برند شخصی برای خود بسازید ، می توانید نسبت به راه اندازی و تأسیس وب سایت خود اقدام کنید و خدمات خود را (اعم از درخواست کارفرمایان، معرفی خود، ارائه نمونه کار ، آموزش مباحث و غیره) در وب سایت شخصی خودتان انجام دهید. همچنین توانایی این را خواهید داشت که در وب سایت خود به تولید علم پرداخته و مقالات و محتواهای علمی خوبی در آن قرار دهید.

۵_ به آموزش بپردازید.

تلاش ، وقت و آموزش خود را فقط به فعالیت های حسابداری محدود نکنید ؛ بلکه می توانید تجربیات و آموزه های خود را در قالب های پک های آموزشی طراحی کرده و آن را در وب سایت خود آپلود کنید و بفروشید. با انجام این کار هم درآمد غیر فعال خواهید داشت و هم به کارآموزان حسابداری خدمت خواهید کرد.

۶_ از فضای مجازی استفاده کنید.

استفاده و بهره مندی از فضای مجازی برای تشکیل و ساخت یک برند شخصی برای خودتان بسیار مناسب و ضروری است. استفاده درست و به موقع از پیام رسان های داخلی مانند ایتا و پیام رسان های خارجی مانند اینستاگرام ، تلگرام و … و برندسازی حرفه ای در آن ها به شما کمک شایانی می کند تا کارفرمایان را به سمت خود جذب کرده و برای خود امنیت شغلی پایدار فراهم کنید. همچنین شما قادر هستید در کنار ارائه نمونه کارها و کارفرمایانی که تا کنون با آن ها همکاری کرده اید ، پک های آموزشی تولید کرده و از فروش و تبلیغ آن ها کسب درآمد داشته باشید.

البته باید توجه داشته باشید که هر پیام رسانی دارای آپشن ها و ویژگی های خاص خود است و برای رشد و موفقیت میبایست اصولی تلاش کرد ؛ به عنوان مثال اغلب مردم در اینستاگرام مثل شما برای کسب و کار خود صفحه ( پیج ) ایجاد کرده اند اما همه موفق نمی شوند و این موضوع نقطه مقابل میان شما و دیگران است ، که آموزش ببینید و تبلیغات هدفمند و مخاطب شناس انجام دهید. در این شرایط است که موفق می شوید و به درآمد بالا و پایدار می رسید.

۷_ با کارفرمای خود در تعامل باشید.

همان گونه که خودتان هم مستحضر هستید ، کارفرما برای اثبات صداقت شما به شفافیت کاری شما نیاز دارد تا آن را مشاهده کند و در همین جهت امکان دارد از شما بخواهد کاری انجام دهید که تا حدودی برای شما نامتعارف است؛ به عنوان مثال از شما بخواهد هر روز به او گزارش بدهید یا اگر حقوق شما متناسب با ساعت کار تنظیم می شود، از شما بخواهد تا از راه های مختلف به او اثبات کنید که در همه‌ی ساعت کاری به فعالیت مشغول بوده اید.

۸_ در کار خود شبکه سازی کنید.

اگر قادر باشید مراحل ذکر شده بالا را به خوبی پشت سر بگذارید، احتمالاً با درخواست های خیلی زیاد از جانب کارفرمایان و مالکان شرکت های مختلف مواجه می شوید که شاید خود شما بخشی از آن ها را بتوانید انجام دهید.

۹_ استارتاپ خود را راه اندازی کنید.

بعد از انجام موفقیت آمیز و درست مراحل ذکر شده شما در واقع یک مجموعه ای از حسابداران خانگی هستید ؛ که می توانید با تلاش و هم افزایی تشکیلاتی استارتاپ مخصوص خود را داشته باشید و با آموزش کارآموزان حسابداری و همچنین ایجاد ساز و کاری برای اخذ پروژه های حسابداری، به صورت گسترده درآمد زایی کنید و درآمدهای بالا و میلیاردی به دست بیاورید.

البته در خصوص این موضوع باید بدانید که با اصول راه اندازی کسب و کار اینترنتی آشنا شوید و از اطلاعات و آموزش های مربوط به آن بهره مند شوید. همچنین می توانید از تجربیات و آزمون خطاهای افراد موفق و ماهر در این حوزه برخوردار شوید و نقطه قوت نظرات ایشان را در رشد و گسترش کسب و کار خود به کار گیرید.

وظایف حسابداران دورکار
 • حسابدار دورکار چه وظایفی دارد ؟

حسابداران دورکار هم مانند مابقی حسابداران که درآمد کسب می کنند، پول کارفرمایان خود را مدیریت می‌کند ؛ تا منابع مالی را به صورت کارآمد و مفید تخصیص دهند. بعضی از وظایف یک حسابدار دورکار عبارت اند از :

 • ثبت تمامی درآمد ها و هزینه‌ ها در دفاتر و بررسی تراز بودن حساب‌ها
 • ارسال صورت ‌حساب برای مراجعه کنندگان و پیگیری تأخیر در پرداخت وجه
 • مدیریت پرداخت حساب‌ های پرداختنی
 • تهیه و تکمیل گزارش ‌ها و صورت ‌های مالی
 • ‌ رسیدگی به صورت‌ حساب ‌های بانکی از جمله واریز ها و برداشت‌ ها، استرداد ها، چک‌ها و تسهیلات مالی
 • رسیدگی و پیگیری تکالیف مالیاتی و کاهش مالیات با در نظر گرفتن تسهیلات و معافیت ها
 • تطابق عملکرد یک کسب و کار با قوانین و استانداردها

به صورت خلاصه و مفید می ‌توان گفت : وظیفه حسابداران فریلنس مانند حسابداران استخدامی در ارگان های دولتی، مدیریت همه‌ی مسائل مالی و مالیاتی است که شرکت‌ها با آن روبرو هستند.

نرم افزار حسابداری

آپدیت جدید ویندوز 11 و بی نیازی به گذرواژه ها

ChatGPT

نسخه ی جدید ChatGPT می‌تواند مکالمه‌ی صوتی با کاربر برقرار کند

جانی آیو مدیر اسبق اپل

مدیر سابق اپل، آیفون هوش مصنوعی را میسازد

تلگرام تبدیل به سوپر اپلیکیشن میشود

رونمایی سامسونگ از گلکسی رینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up