TSMC بیش از ۱ میلیارد تراشه ۷ نانومتری تولید کرده است

تراشه های TSMC

شرکت تولید کننده نیمه رسانا تایوانی TSMC اعلام کرده است که دو سال پس از ساخت اولین تراشه ۷ نانومتری خود، ایتن شرکت اکنون بیش از یک میلیارد از آن تراشه را تولید کرده است. TSMC ساخت تراشه ۷ نانومتری را در سال ۲۰۱۸ آغاز کرده است و در حال حاظر توانسته است بیش از یک میلیارد از تراشه ۷ نانومتری خود را به تولید برساند.

تراشه های ۷ نانومتری شرکت TSMC در بیش از ۱۰۰ محصول از جمله شرکت های اپل، کوالکام، AMD استفاده می شود. بر همین اساس انتظار می رود شرکت AMD بزرگترین مشتری شرکت TSMC باشد. تیم رد قرار است ا تراشه های مبتنی بر معماری Zen 2 را در پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری X و تراشه های مبتنی بر معماری Zen 3 استفاده کند. همچنین شرکت انویدیا نیز از دیگر مشتری های TSMC خواهد بود تا برای کارت های گرافیک Ampere خود از تراشه های ۷ نانومتری استفاده خواهد کرد که به زودی وارد بازار می شوند.

TSMC برای تولید تراشه های ۷ نانومتری برنامه ریزی های بسیار خوبی را انجام داده است و در این مسیر به موفقیت خوبی رسیده است. این شرکت زمان بیشتری را برای بهبود کیفیت و عملکرد تراشه های خود نسبت به سایر تولید کنندگان نیمه هادی داشت.

از زمان تولید تراشه های ۷ نانومتری، شرکت TSMC فناوری لیتوگرافی ماورا بنفش (EUV) را معرفی کرد که اجازه می دهد تولید تراشه ها سریعتر و ساده تر انجام شود. شرکت TSMC اولین شرکتی بود که از فناوری EUV را وارد تولید تراشه کرد و  در مرحله بعدی قرار است از این تکنولوژی ئر تولید تراشه های ۵ نانومتری استفاده کند. شرکت TSMC قصد دارد در سال آینده تولید تراشه های ۵ نانومتری را در آریزونای آمریکا شروع کند تا در سال های ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ راهی بازار شوند.

منبع techspot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up