IBM ابزار هوش مصنوعی خود را برای درک بهتر ویروس کرونا در اختیار دانشمندان قرار می دهد

IBM

شرکت IBM می خواهد به محققان برای درک بهتر و درمان ویروس کرونا یا COVID-19 کمک کند. برای این کار قصد دارد سیستم هوش مصنوعی خود را در اختیار دانشمندان قرار دهد. این شرکت فناوری با استفاده از مجموعه ابزارهای جدیدی که دارد می تواند برای جمع آوری اطلاعات مفید به دانشمندان کمک کند تا آن ها روش های درمانی بالقوه را کشف کنند. همچنین می توانند مطالعه ژنوم های جدید توالی شده ویروس SARS-CoV-2 گسترش دهند و جدیدترین اطلاعات را در دسترس متخصصان مراقبت های بهداشتی قرار دهند.

ابزار جستجوی عمیق هوش مصنوعی (AI Deep Search) شرکت آی بی ام اطلاعات مورد نیاز را از کاخ سفید دریافت می کند که این اطلاعات از گروه های تحقیقاتی و پایگاه های داده معتبر از DrugBank ، Clinicaltrials.gov و GenBank می باشد. محققان واجد شرایط می توانند سوالات خود را جستجو کنند و با استفاده از یادگیری ماشینی، این سیستم با سرعت زیادی اطلاعات مربوطه را از ۱۳۳۳۵ اسناد که ابزار در حال حاضر را شامل می شود استخراج کنند. آی بی ام می گوید قادر است روزانه ۱۰۰ هزار پی دی اف را به این سیستم اضافه کند.

IBM همچنین قصد دارد برای مدت زمان طولانی همه گیری جامعه به این ویروس، پلت فرم عملکردی ژنومیک خود را به صورت رایگان در دسترس قرار دهد. این ابزار تحقیقاتی که مبتنی بر فضای ابری می باشد، تشکیل شده است از مخزنی از ژن ها، پروتئین ها و سایر مولکول های ویروسی و باکتریایی توالی است و هدف این است که به محققان در شناسایی اهداف مولکولی لازم برای طراحی دارو، توسعه و آزمایش درمان کمک کند. آی بی ام قبلا ۳ هزار مولکول کوچک جدید را به عنوان کاندیدهای بالقوه درمانی ویروس کرونا شناسایی کرده است و آن ها را با دریافت مجوز در اختیار دانشمندان قرار داده است. دانشمندان می توانند آن ها را در یک ابزار جدید اکتشاف مولکولی تعاملی به مطالعه بپردازند.

یکی دیگر از مخازن اطلاعاتی مبتنی بر فضای ابری که می تواند در دسترس میکروبیولوژیست ها و بیوانفورماتیست ها قرار گیرد تا امکان مطالعه بیش از ۳۰۰ میلیون توالی ژنومی، از جمله ژنوم های تازه توالی داده شده عمومی SARS-CoV-2 را بدهد. همچنین آی بی ام برای پزشکان و متخصصان مراقبت های بهداشتی دسترسی رایگان به IBM Micromedex® و DynaMed® داده است، جایی که آن ها می توانند اطلاعات مربوط به دارو و بیماری ها از جمله تحقیقات در مورد ویروس COVID-19 را پیدا کنند.IBM همچنین اطلاعات کووید ۱۹ را از در گوشی های هوشمند از طریق اپلیکیشن  Weather Channel در دسترس کاربران قرار می دهد. با این حال، محققان با استفاده از اطلاعات سیستم های هوش مصنوعی در تلاش هستند با درک بهتر این بیماری درمان آن را پیدا کنند.

منبع engadget

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up