۷۰ درصد از ماسک های N95 چینی که به آمریکا وارد شده اند فاقد استانداردهای ایمنی می باشند

با همه گیری ویروس کرونا در سراسر جهان، سازمان غذا و داروی ایالات متحده امریکا(FDA) دستورات اضطراری را برای واردات میلیون ها ماسک N95 و KN95 از سراسر جهان برای کمک به مبارزه با کمبود تجهیزات شدید تجهیزات محافظتی در ایالات متحده را صادر کرد. اما طبق گزارشی که در تاریخ ۲۲ سپتامبر منتشر شد، حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد از ماسک هایی که از کشور چین وارد آمریکا شده اند از حداقل استانداردهای ایمنی آمریکا برخوردار نبودند.

محققان ECRI که یک سازمان غیر انتفاعی مستقل در زمینه ایمنی و مقرون به صرفه بودن در مراقبت های بهداشتی فعالیت می کنند، نزدیک به ۲۰۰ ماسک از نوع KN95 از ۱۵ تولید کننده مختلف را مورد آزمایش قرار دادند. محققان پس از آزمایشات دریافتند که اکثر قابل توجهی حدود ۹۵ درصد از ماسک های تولید شده از استاندارد محافظت از کارکنان در برابر عفونت ویروس کروتا استفاده می کنند. اما این تحقیقات نشان می دهد که صدها هزار ماسکی که از کشور چین برای مبارزه با ویروس کرونا وارد امریکا شده است برخلاف تبلیغات از خاصیت محافظتی اندکی در برابر ویروس کرونا برخوردار می باشند.

دکتر مارکوس شابکر، رئیس و مدیرعامل ECRI در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: ما با تحقیقاتی که انجام دادیم متوجه شدیم که بسیاری از ماسک های وارد شده به کشور در برابر ویروس کرونا از امنیت کافی برخوردار نمی باشند. استفاده از ماسک هایی که مطابق با استانداردهای ایالات متحده آمریکا نیستند، بیماران و کارمندان سازمان های بهداشت و درمان را در معرض خطر عفونت قرار می دهد.

بر اساس آزمایشی که موسسه ملی امنیتی و بهداشت شغلی ایالات متحره (NIOSH) انجام داده است، نشان می دهد که حدود ۶۰ درصد از ماسکهای وارداتی از نوع N95 و KN95 فاقد حداقل شرایط امینی در برابر ویروس کرونا می باشند.

منیع sciencealert

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up