گوگل روی شرکت استارتاپی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ABEJA سرمایه گذاری می کند

گوگل

گوگل در کشور ژاپن سرمایه گذاری های کمی داشته است ، در حال حاضر این غول جستجوی اینترنتی اخیرا بر روی یک استارتاپ ژاپنی به نام ABEJA که در زمینه های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین سرمایه گذاری کرده است .
مقدار معامله این سرمایه گذاری فعلا تا مشخص است ، اما با کمی بررسی می توان پیش بینی کرد که رقم این معامله کمتر از ۱۰ میلیون دلار است . به همین دلیل که ، استارتاپ ۶ ساله ABEJA اخیرا اعلام کرده است که ۶ میلیارد ین ژاپن که معادل ۵۳ میلیون دلار را از سرمایه گذاران جذب کرده است .بر اساس گزارش crunchbase ، این استارتاپ ژاپنی در گذشته سرمایه گذاری  ۴۵ میلیون دلاری را جذب کرده است  ، که حدود ۸ میلیون دلار از آن را فاش نکرده است .هرچند که احتمال دارد این مبلغ رقم سرمایه گذاری گوگل باشد و یا از دیگر سرمایه گذاران ناشناخته ی این استارتاپ ژاپنی در سال ۲۰۱۴ باشد .

اما اگر ارقام این معامله را کنار بگذاریم ، نه تنها این معامله توجه زیادی را به خود جلب کرده است ، بلکه نشان دهنده آن است که گوگل پی از سال ها در ژاپن سرمایه گذاری کرده است که دلیل آن ماهیت استراتژیکی آن می باشد .
استارتاپ ژاپنی ABEJA در بیانیه ای اعلام کرد که در آینده  با کمپانی گوگل در زمینه های هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) و همچنین در بخش های مختلف مثل خرده فروشی ، تولید و رانندگی خود ران با استفاده از راه حل های هوش مصنوعی و همراه با رشد بیشتر در زمینه هوش مصنوعی با یکدیگر همکاری خواهند کرد .

این استارتاپ ژاپنی با ارائه ی هسته اصلی و راه اندازی یک پلت فرم که به عنوان یک سرویس است ، این پلتفرم با استفاده از یادگیری ماشین برای کمک به بیش از ۱۵۰ شرکت در جهت تجزیه و تحلیل کسب و کار و ارائه ی چشم اندازی از داده هایشان کمک خواهد کرد . بر اساس گفته های ABEJA ، یک محصول کاملا تخصصی برای فروشگاه ها و خرده فروشی است که با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده از مشتریان و سایر خرده فروشی ها ، خدماتی را ارائه می دهد که در حال حاضر توسط ۱۰۰ مشتری از شرکت های بزرگ استفاده می شود .

Shinichi Abe مدیر عامل خدمات ابری گوگل در ژاپن ، در یک بیانیه ای گفت : ABEJA دارای قابلیت های فنی و دقیق یادگیری ماشین است و در صنعت مورد استفاده قرار گرفته است . این سرمایه گذاری راه را برای همکاری با ABEJA  در راه حل های نو آورانه در بخش خرده فروشی و تولید و دیگر زمینه ها آسان تر می کند .

کمپانی گوگل در یکسال اخیر تاکید زیادی روی هوش مصنوعی و همچنین یادگیری ماشین در کشور چین داشته است و در طول این یک سال یک آزمایشگاه تخصصی را در پکن راه اندازی کرد .اما اکثریت تحقیقات و تمرکز آن از سوی ایالات متحده و همچنین اروپا قرار دارد . گوگل برای شروع در هند و سنگاپور استارتاپ هایی در زمینه های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین را خریداری کرده است ، اما این معاملات با هدف افزایش تیم های داخلی خود ، که سفارشی کردن و ایجاد خدمات برای کسانی که بازارهای محلی و در حال رشد دارند.

منبع softspeed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست