گوگل درایو این هفته یک میلیارد کاربر را هدف قرار داده است

گوگل ، این غول اینترنتی بسیار علاقه مند به معرفی خود با ۷ محصول که بیش از ۱ میلیارد کاربر دارد معرفی کند . این ۷ محصول عبارتن از سرویس پیشرفته جستجو ، جی میل ، گوگل کروم ، گوگل مپ ، یوتیوب ، اندروید و فروشگاه اینترنتی اندروید گوگل پلی است . در حال حاضر سیستم عامل اندروید ۲ میلیارد کاربر دارد ، بر همین اساس تا آخر هفته جاری گوگل هشتمین سرویس بالای ۱ میلیارد خود را به این لیست اضافه کند ، جدید ترین سرویسی که به این لیست اضافه خواهد شد گوگل درایو خواهد بود ، سرویس ذخیره سازی اطلاعات در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شد .

کمپانی بزرگ گوگل خبر یک میلیاردی شدن گوگل درایو را در کنفرانس خبری Google Cloud Next در شهر سانفرانسیسکو اعلام کرد . هرچند به هیچ وجه حاضر به گفتن اینکه تعدا کاربران سرویس گوگل درایو در چه زمانی دقیقا به یک میلیارد نفر خواهد رسید امتناع کرد . اما تا چند روز دیگر خود شرکت گوگل این خبر را به صورت رسمی اعلام خواهد کرد . در واقع از زمانی که آخرین بروزرسانی گوگل درایو را دریافت کردیم مدت زمان زیادی گذشته است . گوگل در کنفرانس Google I/O سال جاری اعلام کرد که سرویس ذخیره سازی گوگل درایو در حال حاضر با ۲ تریلیون فایل ذخیره شده و ۸۰۰ میلیون کاربر فعال روزانه دارد . گوگل در سال جاری هیچ گزارشی از بروز رسانی این سرویس ارائه نداده است و به نظر می رسد گوگل در انتظار یک میلیاردی شدن کاربران این سرویس دارد .

شرکت گوگل در سال گذشته تعدادی از ویژگی های مبتنی بر یادگیری ماشین را برای کاربان خود ارائه داد ، همچنین ویژگی های متمرکز بر کسب و کار از جمله Tram Drives ، Drive File Stream را برای سرویس گوگل درایو ارائه داد . کمپانی گوگل همچنین در سال گذشته آخرین نسخه از ابزار Backup and Sync را برای سیستم عامل های مک و ویندوز معرفی کرد .

منبع techcrunch

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست