گوگل برای مبارزه با ویروس کرونا ۸۰۰ میلیون دلار به سازمان های بهداشت و شرکت های کوچک کمک مالی می کند

کمک 800 میلیون دلاری گوگل برای مقابله با کرونا ویروس

گوگل در روز جمعه اعلام کرد که بیش از ۸۰۰ میلیون دلار برای کمک به مشاغل کوچک و سازمان های بحران که با ویروس کرونا سروکار دارند کمک خواهد کرد تا به فعالیتشان ادامه دهند. این کمک مالی به صورت نقدی و اعتبار تبلیغاتی پرداخت خواهد شد.

ساندرا پیچای، مدیرعامل گوگل گفت:  با توجه به اینکه شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان در حالت  بحرانی می باشد، خسارت زیادی را به جوامع و زندگی وارد می‌کند. ما تصمیم گرفته ایم که کمک مالی برای حمایت از مشاغل کوچک و متوسط، سازمان های بهداشتی و دولت و کارکنان بهداشت که در خط مقدم این بیماری جهانی با ویروس کرونا مقابله می‌کنند، کمک کنیم.

گوگل بزرگترین بخش این کمک مالی که ۳۴۰ میلیون دلار خواهد بود را در قالب بسته های تبلیغاتی برای مشاغل کوچک و متوسط اختصاص خواهد داد.  این اعتبارات به حساب هایی که طی یک سال گذشته فعال بوده اند پاریز خواهد شد و تا پایان سال قابل استفاده خواهند بود. ۲۵۰ میلیون دلار دیگر به صورت پول نقد برای سازمان بهداشت جهانی و سایر سازمان هایی که در تلاش هستند مردم را در مورد این بیماری آگاه کنند، اختصاص داده می شود. همچنین ۲۰۰ میلیون دلار دیگر را به سازمان های غیر دولتی و موسسات مالی جهت جلوگیری از ورشکستگی شرکت های کوچک واریز خواهد شد. ۲۰ میلیون دلار نیز برای دانشگاه ها و محققان در حساب های فضای ابری گوگل واریز خواهد شد.

گوگل همچنین اعلام کرد که با یکی از شرکای تامین کننده خود در حال همکاری برای تولید ۲ تا ۳ میلیون ماسک صورت می باشد تا آن ها را به مراکز کنترل بیماری و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اهدا خواهد کرد.در اوایل ماه جاری، شرکت مادر آلفابت نیز یک وب سایت غربالگری ویروس کرونا را در کالیفرنیا راه اندازی کرد.

منبع cnet

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up