گوگل با همکاری شرکت های چینی در این کشور خدمات ابری ارائه می دهد

شایعات زیادی در رابطه فعالیت دوباره شرکت بزرگ گوگل در کشور چین منتشر شده است و سپس مشخص شده است که فعالیت شرکت گوگل حقیقت دارد . در گزارش های منتشر شده مشخص شده است که گوگل در حال کار بر روی موتور جستجوی اصلاح شده خود می باشد . همچنین شایعاتی منتشر شده است که گوگل در حال مذاکره با شرکت های Inspur و Tencnt و برخی از شرکت های چینی است تا سرویس ابری خود را برای کشور چین ارائه دهد .

گوگل می خواهد سرویس هایی از جمله گوگل درایو(ِDrive) و گوگل داکز (Docs) را در کشور چین ارائه دهد ، و باید از طریق مراکز داده و همچنین از سرورهای جدید در کشور چین راه اندازی کند ; دلیل این کار این است که دولت چین در اقدامی تممام شرکت های ارائه دهنده اینترنت را الزام به ذخیره سازی اطلاعات کاربران در کشور خودش کرده و این نیاز به سرورهای جدید دارد . در نتیجه شرکت گوگل با شرکت های بزرگی از جمله Tencent , Inspur و برخی از شرکت های بزرگ در حال مذاکره می باشد .

بر اساس اطلاعات بدست آمده از منابع ، مذاکرات گوگل و دیگر شرکت های معتبر در اوایل سال جاری میلادی شروع شد و تا ماه مارس به سه شرکت به توافق نهایی رسیدند . با این حال مشخص نیست که گوگل برنامه های خود را در کشور چین به حالت اجرایی در بیاورد چون برخی تنش های تجاری میان چین و امریکا در ماه های اخیر اتفاق افتاد . به هرحال ، هیچ یک از نمایندگان شرکت های گوگل ، تنسنت و اینسپر به شایعات منتشر شده پاسخی نداده اند و این موضوع کاملا طبیعی می باشد .

منبع نرم افزار حسابداری اسپید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست