گلکسی اس ۱۰ با سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش معرفی می شود

یکی از پر سروصدا ترین خبرهایی که در حوزه فناوری در چند روز اخیر منتشر شد ، خبری بود که سامسونگ از نسل سوم اسکنر اثرانگشت اولتراسونیک کوالکام در گلکسی اس ۱۰ (Galaxy S10) استفاده می کند و اسکنر ایریکس که در گوشی گلکسی اس ۹ استفاده شده بود را کنار می گذارد . در حال حاضر تاییدیه این خبر نیز توسط فاش کننده مشهوری به نام Ice Universe منتشر شده است .همچنین به احتمال زیاد نسل سوم اسکنر اثرانگشت و فناوری صفحه نمایش تا نیمه اول سال ۲۰۱۹ میلادی بصورت انحصاری در اختیار سامسونگ قرار می گیرد .

سنسور اثر انگشت نسل سوم اولتراسونیک در مقایسه با سنسور اثر انگشت نوری نسل قبل ، حسگر اولتراسونیک گلکسی اس ۱۰ سریع تر خواهد بود و دارای یک منطقه وسیع تری برای تشخیص می باشد . ممکن است ۳۰ درصد صفحه نمایش در اختیار شناسایی اثر انگشت قرار بگیرد .

بر اساس گزارش منتشر شده ، اسکنر اثر انگشت نسل سومی که در گوشی گلکسی اس ۱۰ استفاده می شود ، به میزان قابل توجهی عملکرد سریعتری را نسبت به مدل قبلی دارد ، اما مهم تر از همه ، پوشش دهی منطقه ی وسیعی برای تشخیص اثر انگشت در صفحه نمایش دارد . مشکل سنسورهای اثر انگشت UD امروزی این است که آن ها بسیار کوچک هستند و کاربر باید برای تشخیص اثر انگشت خود باید انگشت خود را روی یک نقطه محدود شده از صفحه قرار دهد ، همچنین استفاده این نوع سنسور ها در ماژول سخت افزار موجود مشکلی را ایجاد نمی کند . اما کمپانی کوالکام راه حلی را ارائه داده است که منصقه ی پوشش تشخیص اثر انگشت را در ۳۰ درصد از صفحه نمایش انجام خواهد داد ، بنابر این دیگر کاربر نیاز ندارد برای پیدا کردن مکان سنسور تلاش زیادی کند .

این نخستین بار نیست که ما در مورد فناوری اسکنر اثر انگشت اولتراسونیک می شنویم .در ماه گذشته میلادی ، یک منبع داخلی از کمپانی سامسونگ مدعی شد که این شرکت با توجه به سرعت و دقت بالای این فناوری ،تلاش برای استفاده به جای فناوری نوری گذشته را دارد . اسکنر نسل سوم اولتراسونیک ، تصویر سه بعدی را از اثرانگشت را با تمام منافذ ، خطوط و رشته ها را بدون دخالت نور محیط تصویر بردای می کند . اگر خبرهای منتشر شده درست باشند ،  سر انجام پرچمدار سامسونگ یعنی گلکسی اس ۱۰ می تواند نگرش کاربران را به فناوری اسکنر اثر انگشت تغییر دهد و یا اینکه این فناوری به قدری بالغ شده است که می تواند در اختیار مصرف کنندگان قرار بگیرد .

منبع gsmarena

, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست