کانن در حال ساخت دوربین EOS R با حسگر ۸۰ یا ۹۰ مگاپیکسلی است

دوربین کانن R5

بر اساس گزارش های منتشر شده، کانن در حال ساخت یک دوربین از سری EOS R بدون آینه فول فریم حسگری با تعداد مگاپیکسل زیاد می باشد. گفته می شود این دوربین که توسط یک گروه عکاسی حرفه ایIRL در حال آزمایش می باشد، دارای یک حسگر ۸۰ تا ۹۰ مگاپیکسلی می باشد.

این شایعات از هفته ی گذشته منتشر شد، هنگامی که منابع مختلفی به وب سایت Canon Watch گزارش هایی را اعلام کردند که کانن در حال ساخت یک دوربین بدون آینه ۱۵۰ مگاپیکسلی می باشد. تولید چنین دوربین فوق العاده ای بسیار دوز از ذهن می باشد، اما با توجه به اینکه دوربین EOS R5 با قابلیت فیلم برداری ۸K همه را شگفت زده کرده است، این شایعه بسیاری از طرفداران و عکاسان دوربین های کانن را با چنین مشخصاتی هیجان زده کرده بود.

یکی از منابع آگاه اعلام کرده است یکی از دوربین های سری  EOS R با مگاپیکسل بسیار بالا در حال تولید می باشد، اما این سنسور با وضوح ۱۵۰ مگاپیکسل نخواهد بود. این منبع ادعا می کند که دورربین جدید کانن دو برابر وضوح تصویر EOS R5 با ۴۵ مگاپیکسل یعنی ۸۰ تا ۹۰ مگاپیکسل خواهد بود. اما بسیاری از کارشناسان هشدار می دهند که دوربینی با چنین ویژگی ای در ضیط فیلم موفق عمل نخواهد کرد.

اما به دلیل شیوع ویروس کرونا انتظار نمی رود که این دوربین تا سال ۲۰۲۱ معرفی شود. اما اگر شما از عکاسانی هستید که از شنیدن اینکه دیگر دوربین های ۵Ds و ۵DSR دیگر تولید نمی شوندناراحت باشید، باید از این خبر که در آینده ای نزدیک دوربین های فوق العاده ی کانن با وضوح بسیار بالا معرفی خواهند شد خوشحال شوید.

منبع petapixel

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up