کامپیوتر رزبری پای ۳ می تواند ویندوز ۱۰ با پردازنده ARM را اجرا کند

زربری پای 3

در بین محصولات رزبری ، کامپیوتر رزبری پای ۳ از جالبترین دستگاه های این شرکت می باشد. این کامپیوتر ابعاد بسیار کوچک و قیمت بالایی ندارد و در عین حال قادر به انجام کارهای باورنکردنی می باشد.با توجه به اطلاعات جدیدی که از این محصول منتشر شده است، به نظر می رسد به کامپیوتر رزبری پای ۳ قابلیت های جدیدی اضافه شده است. در گزارش های جدید تایید شده است که برخی از توسعه دهندگان موفق شده اند سیستم عامل ویندوز ۱۰ را با پردازنده ARM در رزبری پای ۳ اجرا کنند، این می تواند آینده ی این کامپیوتر کوچک را تغییر دهد.

در حالی که اخبارهایی در مورد کامپیوتر رزبری پای ۳ منتشر می شوند، واقعا هیجان انگیز هستند؛ اما برای عملکرد بهتر این کامپیوتر باید به چند نکته توجه کنید. کاربران اگر بخواهند تمام قابلیت های این کامپیوتر را استفاده کنند، باید دو مدل از سیستم رزبری پای ۳ مدل B و یا مدل B+ را تهیه کنند. همچنین نیاز به یک کارت حافظه microSD با حداقل حافظه ی ۱۶ گیگابایت سری a1 تهیه کنید. همچنین نیاز به یکسری نرم افزارها، که می توانید در گیت هاب به آن ها دسترسی داشته باشید. با این حال فرایند استفاده از تمام قابلیت های رزربری پای ۳ چندان پیچیده نیست و می توانید با این سیستم به راحتی کار کنید.

اما باید به این نکته توجه کنید که ویندوز ۱۰ ARM در سیستم رزبری پای ۳ عملکرد بسیار کندی دارد. بحتی در مدل های ۳B و B+ نیز با کندی اجرای ویندوز ۱۰ ای آر ام خواهید داشت. طبق گفته ی وب سایت TechSpot، کاربران می‌توانند از ویندوز ۱۰ ای آر ام روی رزبری پای ۳ برای کارهای سبک و شخصی می‌توانند استفاده کنند. کاربران می‌توانند در این سیستم برنامه های x86را اجرا کنند اما برای کارهای روزانه مناسب نیست و کند است. در هر حال این سیستم می تواند با ویندوز ۱۰ ARM بسیار مفید باشد.

با این حال، با تمام این گفته ها، این محصول با مشکلاتی که دارد و اینکه میتوانید با قیمت بسیار ارزان تر در آینده ویندوز ۱۰ ای آر ام را اجرا کنید، بسیار هیجان انگیز خواهد بود. اما Raspberry به فکر توسعه این سیستم خواهد بود تا با ارتقا آن مشکلات آن نیز برطرف شوند. احتمالا در آینده مشکل کند بودن ویندوز ۱۰ ای آر ام در این سیستم برطرف خواهد شد.

منبع اسپید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up