پردازنده نسل نهم اینتل با ۸ هسته پردازشی در ماه آینده معرفی می شود

شرکت بزرگ اپل ، در حال حاضر از نسل هشتم پردازنده های شرکت اینتل در مک بوک های جدید خود استفاده کرده است . برخی از شرکت های تولید کننده کامپیوتر نیز در حال به روز رسانی محصولات خود برای پشتیبانی از سخت افزار جدید اینتل هستند و این بروزرسانی با سرعت بالایی انجام نمی شود . ولی اینتل با سرعت زیادی در حال آماده سازی خود برای ارائه ی نسل جدید پردازنده های خود برای رقابت با شرکت AMD است .

بر اساس گزارش های منتشر شده شرکت اینتل احتمالا نسل نهم پردازنده های سری کافی لیک خود را با ۸ هسته پردازشی در ماه آینده میلادی معرفی خواهد کرد . اینتل (Intel) با معرفی زودهنگام نسل جدید پردازنده های کافی لیک خود همچنان می تواند در رقابت با تراشه های نسل دوم رایزن شرکت AMD باقی بماند .

گفته می شود ابتدا این خبر از یکی از منابع ناشناس آلمانی منتشر شد و بعد از آن در رسانه انگلیسی PC Builders Club به آن اشاره شده است . بر اساس اطلاعات منتشر شده از این منبع انگلیسی ، زمان معرفی نسل جدید پردازنده های کافی لیک شرکت اینتل بسیار نزدیک است ، به احتمال بسیار زید در تاریخ ۱ آگوست خواهد بود . اما اینتل تمام محصولات خود را عرضه نمی کند ، عرضه کلی آن ها در مدت زمان دیگری انجام خواهد شد و با این حال دیگر مصرف کنندگان عادی و فروشگاه های کوچک چند هفته یا چند ماه منتظر عرضه عمومی پردازنده های جدید اینتل باشند .

خبر بعدی بزرگ این است که پردازنده های نسل جدید با هشت هسته پردازشی ، اولین سری از پردازنه ها خواهند بود که برای کاربران معمولی نیز عرضه می شود . پردازنده Core i9 اینتل با مدل ۹۹۰۰K پرچمدار این سری از پردازنده ها خواهد بود که با هشت هسته پردازشی و ۱۶ ترد خواهد بود .

دیگر پردازنده های این شرکت با مدل های Core i5 و Core i7 با شش هسته پردازشی و پردازنده Core i3 از ۴ هسته پردازشی بهره مند خواهند شد . پردازنده Core i7-9700K نیز از ۶ هسته پزدازشی و ۱۲ ترد بهره مند می شود اما پردازنده نسخه  Core i5 نیز با ۶ هسته و فقط با ۶ ترد عرضه می شود .

منبع digitaltrends

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست