وان پلاس ۶ در شرایط نور زیاد مشکل تنظیم نور در صفحه نمایش دارد

طی چندین هفته گذشته بسیاری از کاربران گزارشاتی در مورد مشکل تنظیم نور در گوشی هوشمند وان پلاس ۶ گزارش داده بودند . در این گزارشات آمده است ، کاربران زمانی که در شرایط نوری شدید در مکان های آفتابی قرار می گیرند ، صفحه نمایش دستگاه وان پلاس ۶ دچار کمو زیاد شدن نور می شود . مشکل گزارش شده صفحه نمایش گوشی وان پلاس ۶ زمانی ظاهر می شود که در تنظیمات دستگاه گزینه روشنایی تطبیقی (Adaptive Brightness) فعال باشد .

در هنگامی که این گزینه فعال باشد ، گوشی در مکان های پر نور قرار بگیرد برای تنظیم نور صفحه نمایش دچار اختلال می شود و تغییرات نور در صفحه نمایش برای کاربران آزار دهنده است . بیشتر وجود رنگ های روشن سیاه و سفید در صفحه نمایش باعث می شود تغییرات موسان نور صفحه نمایش بیشتر از هر زمان دیگری مشخص شود . اگرچه وجود این مشکل برای کاربران  آزار دهنده است ولی در عملکرد گوشی هیچ خللی ایجاد نمی کند .

تاکنون کاربران بسیاری در انجمن‌های XDA و One Plus این مشکل را گزارش کرده‌اند؛ ولی باتوجه به حجم نه‌چندان گسترده‌ی شکایت‌ها، به‌نظر می‌رسد که این مورد تمامِ کاربران را تحت‌تأثیر خود قرار نداده است و فقط بخش کوچکی از دارندگان One Plus 6 از آن رنج می‌برند.

کارشناسان کمپانی وان پلاس ، این مشکل را به احتمال زیاد توسط یک بروزرسانی نرم افزاری رفع خواهند کرد . گویا این مشکل از ارائه نسخه ۵٫۱٫۸ برای Oxygenos به بعد مشاهده می شود . کاربران زیادی در انجمن های XDA و وان پلاس این مشکل را گزارش کرده اند ، در حال حاضر این گزارش حجم زیادی ندارد و به نظر می رسد بخش کوچکی از دارندگان گوشی هوشمند وان پلاس ۶ دچار این اختلال شده اند .

منبع androidpolice

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست