هواوی با کمک هوش مصنوعی مسابقه عکاسی برگزار می کند

شرکت چینی هواوی در حال برگزاری اولین مسابقه عکاسی با کمک هوش مصنوعی و با داوری انسان می باشد . شرکت هواوی دعوت نامه ای برای عکاسان ارسال کرده است و در این دعوت نامه درخواست ارسال بهترین تصاویر خود را برای رقابت در مسابقه  هواوی ارسال کنند تا شانس خود را برای بردن گوشی هواوی پی ۲۰ پرو و بلیط سفر به فلورانس ایتالیا بیازمایند .

بر همین اساس ، در این مسابقه از هوش مصنوعی برای قضاوت مسابقه استفاده می شود ، تکنولوژی هوش مصنوعی استفاده شده در این مسابقه همان نمونه ای است که در پرچمدار هواوی پی ۲۰ پرو استفاده شده است . اما برای اطمینان از نبود خطای کامپیوتری ، شرکت لایکا که یکی از شرکت های شاخص در تولید لنزهای دوربین است از عکاس مشهوری به نام الکس لمبرکتس برای کمک به قضاوت به این مسابقه دعوت کرده است .

این مسابقه در مورد معرفی گوشی هواوی پی ۲۰ پرو است ، این گوشی هوشمند با کمک شرکت لایکا طراحی و توسعه داده شده است . دوربین هواوی پی ۲۰ پرو از ۳ دوربین در پشت دستگاه استفاده شده است ، کاربران می توانند با این گوشی در کنار تکنولوژی هوش مصنوعی تصاویر فوق العاده ای را ثبت کنند.هر دوربین در این گوشی از قابلیت هایی خاصی برخوردار است و کمک می کنند تا کاربر تصاویر ایده آل خود را ثبت کند .این مسابقه در ۱۲ جولای (۲۱ تیر ) آغاز شده است و به مدت ۸ هفته اجرا خواهد شد . در طول زمان برگزاری این مسابقه ، کاربران و عکاسان می توانن تصاویر ثبت شده خود را از طریق چت روم فیس بوک بسنجر برای هواوی ارسال کنند ، عکس های ارسال شده توسط هوش مصنوعی مورد چندین سنجش و قضاوت قرار خواهند گرفت .

شرکت هواوی در مورد سنجش تصاویر می گوید :  ۴ میلیون تصاویر گرفته شده توسط عکاسان و ویرایشگران حرفه ای توسط تکنولوژی هوش مصنوعی که آموزش داده شده است که برای هر عکس امتیازی بر اساس پارامترهایی از جمله فوکوس ، شکست نور ، رنگ بندی و ترکیب بندی در نظر می گیرد .

برای این مسابقه چندین دسته بندی مختلف در نظر گرفته شده است که بر همین اساس برنده هر دسته یک گوشی هواوی پی ۲۰ پرو و در مجموع برای ۱۰ نفر از برنده شدگان سفر رایگان به فلورانس ایتالیا با همراهی یکی از اساتید عکاسی شرکت لایکا جایزه می گیرند .

منبع dpreview

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست