همکاری فولکس واگن با مایکروسافت برای ایجاد سرویس ابری

VW cloud

فناوری با سرعت بسیار بالایی در حال پیشرفت می باشد و بسیاری از خودروسازان با شرکت های فعال تکنولوژی ، قراردادهای همکاری امضا می کنند . همانطور که خودروهای امروزی به فناوری ها و گجت ها مجهز می شوند ،خودسازان نیازمند راهی هستند که این تکنولوژی ها اتصال مداومی را با خودروها داشته باشند.

در ارتباط خودرو به خودرو و‌ خودرو به زیرساخت و اینترنت ، خودروسازان نیاز به یک راهی برای مدیریت داده ها و راهی دیگر برای اتصال دائمی و ارایه ی خدمات دارند . شرکت بزرگ مایکروسافت در این همکاری استفاده از سرویس ابری Cloud را پیشنهاد می کند . مهندسان مایکروسافت و فولکس واگن با همکاری هم می خواهند سرویس ابری خودروی فولکس واگن Volkswagen Automotive Cloud را معرفی کنند .

با استفاده از این فناوری ، خودروسازان می توانند خدماتی را به مشتریان خود از جمله رسانه ی آنلاین ، اتصالات هوشمند خانه ، دستیار شخصی هوشمند ، یادآوری خدمات و تعمیرات خودرو ، به روز رسانی نرم افزار و سخت افزار و دیگر خدمات می باشد ‌ . فولکس واگن امیدوار است تا سال ۲۰۲۰ بتواند سالانه به میزان ۵ میلیون از خودروهای خود را به اینترنت اشیا IoT در سرویس های ابری اضافه کند . فولکس واگن سرویس ابری خود را در پلتفرم Azure و Azure loT Edge شرکت مایکروسافت ایجاد می کند .

در حال حاضر ، سرویس های ارائه شده ابری برای خودروسازان در حال بررسی می باشد و فعلا آینده ی مشخصی ندارند .با اتحاد مشترک شرکت های بزرگ رنو و نیسان ، میتسوبیشی و ولوو که با گوگل همکاری می کنند تا سیستم عامل اندروید را در سیستم اطلاعات و سرگرمی محصولات استفاده کنند . اما به اندازه ی همکاری مایکروسافت و فولکس واگن جاه طلبانه نیست .

اگر خودروسازان پروژه ی بزرگ خودروهای برقی و خودروهای خودران را عملی کنند ، آن ها نیاز به یک راه و روشی دارند تا داده های عظیم خود را مدیریت کنند و برای عملی کردن این کار سخت ، سرویس های ابری مناسب این پروژه می باشد . این به این معناست که خودروسازان نیاز زیادی به جمع آوری اطلاعاتی در مورد موقعیت مکانی و سرعت خودرو دارند ، مصرف کنندگان بدون هیچ مشکلی اطلاعات خود را در اختیار شرکت های مخابراتی و فناوری قرار می دهند ، بنابر این خودرو سازان مشکل خاصی نخواهند داشت .

منبع motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست