همکاری دوباره TSMC و کوالکام در تولید تراشه ۷ نانومتری

این روزها بسیاری از شرکت ها به دنبال این هستند که تراشه های مورد استفاده شده در گوشی های هوشمند خود را به تراشه های ۷ نانومتری مجهز کنند . شرکت TSMC از بزرگترین تولید کنندگان نیمه هادی در جهان می باشد . بسیاری از شرکت های بزرگ مانند انویدیا ، اپل ، مدیاتک و کوالکام با این شرکت همکاری داشته اند . روز گذشته شایعاتی منتشر شده است که همکاری دوباره شرکت بزرگ کوالکام با TSMC را خبر می دهد ، در این شایعات آمده است این دو شرکت جهت تولید تراشه های ۷ نانومتری دوباره با هم همکاری خواهند کرد .شرکت TSMC با فناوری FinFit برای تولید تراشه های ۷ نانومتری ، در پایان سال ۲۰۱۸ یا اوایل سال ۲۰۱۹ با فروشنده های امریکایی دوباره قرار داد همکاری امضا می کند .

بر اساس گزارش برخی منابع ، شرکت کوالکام  با توجه به رقابت موجود در تولید تراشه های ۷ نانومتری ، با شرکت TSMC دوباره برای تولید نسل بعدی سری تراشه های اسنپ دراگون ۸۰۰ و همچنین کوالکام تولید تراشه های مودم ۵G را نیز به این شرکت می سپارد .TSMC پس از اینکه شرکت سامسونگ  امتیاز تولید تراشه های ۱۴ و ۱۰ نانومتری اسنپ دراگون را بدست آورد با کوالکام همکاری داشت . در سال ۲۰۰۶ شرکت های کوالکام و تی اس ام سی همکاری تولید تراشه های ۶۵ نانومتری را با هم امضا کردند ، در ادامه همکاری تولید تراشه های ۴۵ و ۲۸ نانومتری را توسعه دادند .

اکنون سفارش تولید نیمه هادی ۷ نانومتری برای ترایشه های مودم ۵G شرکت مدیا تگ به کار می رود ، در اوایل سال ۲۰۱۷ شرکت مدیا تک اعلام کرد مودم سری Helio M70 را مبتنی بر لیتوگرافی ۷ نانومتری و فناوری EUV توسعه داده شده است . این سری از مودم ها در اوایل سال ۲۰۱۸ معرفی شدند و در سال ۲۰۱۹ وارد بازار خواهد شد .

منبع digitimes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست