نیسان ربات خط کشی زمین فوتبال را معرفی کرد

شرکت نیسان ، یکی از شرکت های بزرگ خودروسازی در کشور ژاپن می باشد ، نیسان این روزها در تلاش است تا خودروهای خودران خود را راهی بازار کند . این شرکت با معرفی فناوری پروپایلوت می تواند خودروهای خودران خود را راه اندازی کند . در حال حاضر شرکت نیسان اطلاعات جدیدی را از خودروی خودران خود منتشر کرده است که نشان می دهد فناوری پروپایلوت نیسان در خودروی با مقیاس کوچکتری مورد استفاده قرار گرفته است . در هفته گذشته نیسان ربات را معرفی کرده است که بصورت خودران می تواند خطوط زمین های فوتبال را در مقیاس های مختلف بصورت کاملا دقیق ترسیم کند.

ربات Pitch-R خودران نیسان در فینال لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۸ که در اوکراین برگزار شد ، با کمک چهار دوربین ، جی پی اس (GPS) و همچنین از سیستم تشخیص موانع برای اسکن محیط اطراف خود جهت یافتن مکانی مناسب برای کشیدن خطوط استفاده شد . این ربات توانست در ۲۰ دقیقه تمام خطوط زمین فوتبال را به اتمام برساند .

ربات خودران با تکنولوژی پروپایلوت آخرین محصول عجیب و غریبی نیسان می باشد که جهت فروش محصولات خودران راهی بازار خواهد کرد . نمونه های مشابه دیگری از محصولات عجیب این شرکت شامل دمپایی های خودران و صندلی هوشمند و مبلمان هومشند اداری می باشد می باشد .

ولی اگر با نگاهی جدی تر به این تکنولوژی نگاه کنیم ، متوجه خواهید شد که تکنولوژی پروپایبوت در ساخت خودروهایی از جمله خودروی الکتریکی لیف و همچنین روگ مورد استفاده قرار بگیرد . در این فناوری ، فرمان و ترمز خودرو با یکدیگر ترکیب شده است تا بتواند کنترل بهتری را در کروز کنترل و حسگرهایی که برای هدایت خودرو در بین خطوط می باشد را نگهر دارد .

بر اساس گزارش های بدست آمده ، نیسان توانسته است بیش از ۷۵ هزار دستگاه خودروی خودران مجهز به تکنولوژی پروپایلوت را در سال جاری به فروش برساند . این شرکت امیدوار است تا سال ۲۰۲۰ مجموعه ای از خودروهای خودران خود را به وسیله آخرین تکنولوژی خود به فروش برساند .

منبع newatlas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up