موزیلا مرورگر جدیدی را با نام Fenix برای اندروید توسعه می دهد

شرکت موزیلا ، طراح و سازنده مرورگر فایرفاکس ، در حال کار بر روی مرورگر اینترنتی جدیدی برای سیستم عامل اندروید است . با توجه به آخرین اطلاعات مخزن موزیلا در GitHub که اولین بار توسط یک کاربر در شبکه اجتماعی Reddit منتشر شد ، به نظر می رسد نام پیشنهادی برای توسعه مرورگر جدید برای سیستم عامل اندروید ، فنیکس ( Fenix) خواهد بود .با توجه به اینکه مرورگر فنیکس در مراحل اولیه طراحی و توسعه قرار دارد ، در حال حاضر گیت هاب اطلاعات زیادی از این مرورگر منتشر نکرده است . البته ممکن است نام فنیکس در مراحل طراحی و توسعه نام کد بر روی مرورگر جدید موزیلا باشد و پس از ارائه مرورگر به نام اصلی فایرفاکس تغییر پیدا کند .

در حال حاضر اطلاعات بیشتری از مرورگر فینیکس نداریم ، گویا موزیلا این مرورگر جدید را برای جذب کاربران جوان و کسانی که توسعه و فناوری های جدید مشغول به کار هستند طراحی شده است و ممکن است کاربران عادی از این مرورگر استفاده نکنند . این پروژه حدود ۴ ماه است که کار خود را برای توسعه آغاز کرده است ، اما با توجه به تاریخچه فعالیت در گیت هاب   تا اواخر ماه ژوئن توسعه دهندگان موزیلا فعالیتی در این پروژه نداشته اند . در حال حاضر فقط سه شرکت به طور مستقیم در این پروژه سرمایه گذاری کرده اند ، اما مهم ترین تامین کننده شرکت موزیلا می باشد .

شرکت موزیلا در سال ۱۹۸۸ توسط اعضای Netscape تاسیس شد و این شرکت در حال حاضر موفق به ارائه ی سه مرورگر متن باز مختلف اندروید به نام های فایرفاکس ، فایرفاکس فوکوس که در موارد امنیت بالا استفاده می شود و فایرفاکس Nighty می باشد . نسخه آلفای مرورگر سیستم عامل اندرویدی برای گوشی های هوشمند با نسخه بتای فایرفاکس متفاوت است و به عنوان چهارمین نسخه از مرورگر موزیلا می باشد و کاربران می توانند از فروشگاه گوکل پلی استور دانلود کنند .

منبع androidheadlines

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست