حسابداری صادرات و واردات

آموزش حسابداری صادرات و واردات

مایکروسافت 10 هزار نفر از کارکنان خود را اخراج می کند

مایکروسافت روز گذشته اعلام کرد قصد دارد در آینده ای نزدیک 10 هزار نفر از کارکنان شرکت را اخراج کند. ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت در یادداشتی می‌گوید این شرکت تغییراتی ایجاد خواهد کرد که منجر به کاهش 10 هزار  شغلی کل نیروی کار ما تا پایان سه ماهه سوم سال مالی 23 می‌شود. در روز گذشته به بیش از 800 کارمند اطلاع داده شده است، اما اخراج 10 هزار نفر از کارکنان باید تا پایان ماه مارس 2023 (فروردین 1402) تکمیل شود.

در حالی که مایکروسافت در حال کاهش نیروهای خود است، نادلا می گوید که این شرکت “به استخدام در زمینه های استراتژیک کلیدی ادامه خواهد داد.” کارمندان اخراج شده امریکایی از حقوق پایان کار بیشتر از بازار ، پوشش مراقبت های بهداشتی به مدت شش ماه، تخصیص پاداش سهام به مدت شش ماه، خدمات انتقال شغلی 60 روزه قبل از خاتمه دریافت خواهند کرد.

مایکروسافت در حال حاضر بیش از 220000 کارمند دارد و این اخراج جدید حدود 5 درصد از نیروی کار آن را تحت تاثیر قرار می دهد. این کاهش ها همچنین به طور قابل توجهی بیشتر از کاهش 1 درصدی مایکروسافت در سال گذشته است. منابع آشنا با اخراج‌های مایکروسافت به The Verge می‌گویند که کاهش‌های نیروی کار امروز بر کارمندانی که در بخش های هولو لنز و مایکروسافت اج  کار می‌کنند و همچنین بر کارکنان تیم‌های بازاریابی مایکروسافت و صنایع 343 و Bethesda تأثیر می‌گذارد.

مایکروسافت قرار است درآمدهای سه ماهه دوم مالی 2023 خود را در 25 ژانویه اعلام کند، و کاهش و هزینه 1.2 میلیارد دلاری به وضوح نشان دهنده برخی اهداف از دست رفته درآمد در بخش هایی از تجارت مایکروسافت است. مایکروسافت سال مالی 2022 خود را با 198 میلیارد دلار درآمد و 83 میلیارد دلار درآمد عملیاتی به پایان رساند – و با درآمد سالانه از خدمات ابری برای اولین بار از 100 میلیارد دلار در سال 2022 گذشت.

این تعدیل نیروی جدید مایکروسافت یکی از بزرگ‌ترین کاهش‌های این شرکت است که در سال 2009 کاهش 5800 نفری را پشت سر گذاشت و پس از آن در سال 2014 حدود 18 هزار نفر را تعدیل کرد، پس از انتخاب نادلا به عنوان مدیر عامل این شرکت اتفاق افتاد شامل قطع همکاری 12500 نفر از کارکنان شرکت نوکیا بود.

مایکروسافت تنها شرکتی نیست که هزاران نفر از نیروی های خود را تعدیل می کند. شرکت متا نیز اعلام کرد که اخراج 11000 نفر از کارمندان خود را در سال گذشته تحت تاثیر قرار داده است و اخراج گسترده آمازون بر 18000 کارمند تاثیر خواهد گذاشت.نادلا در هفته های گذشته اعلام کرده بود که شرکت های فناوری در دو سال آینده با چالش های سختی رو به رو خواهند شد. مایکروسافت در برابر تغییرات جهانی مصون نخواهد ماند.

منبع theverge

نرم افزار حسابداری

مایکروسافت در تلاش است تا صفحه تنظیمات USB4 در ویندوز 11 اضافه کند

سقوط بیت کوین: معامله گران مشتقه 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

معامله گران بازار کریتو 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

مایکروسافت اعلام کرد چت بات GPT-4 هفته آینده با قابلیت تولید ویدئو عرضه می شود

مایکروسافت اعلام کرد چت بات GPT-4 هفته آینده با قابلیت تولید ویدئو عرضه می شود

مایکروسافت با هوش مصنوعی توسعه اپلیکیشن را بدون نیاز به کد نویسی هموار کرد

مایکروسافت با هوش مصنوعی توسعه اپلیکیشن را بدون نیاز به کد نویسی امکان پذیر کرد

رومانی هوش مصنوعی را به عنوان نماینده مردم در برابر دولت معرفی کرد

رومانی هوش مصنوعی را به عنوان نماینده مردم در برابر دولت معرفی کرد

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست