مایکروسافت فروش مجوزهای ویندوز 10 به مشتریان را در این ماه پایان می دهد

پایاین فروش ویندوز 10 اعلام شد

مایکروسافت فروش ویندوز 10 را متوقف می کند

سیستم عامل ویندوز 10 مایکروسافت بیش از هفت سال است که در بازار خرده فروشی در دسترس بوده است و در اکتبر 2021 ویندوز 11 جایگزین آن شد. با این حال، ویندوز 10 با وجود قدمت خود، همچنان محبوب ترین نسخه ویندوز است و سهم بازار جهانی 67.95٪ را دارد.

طبق آمار StatCounter، در دسامبر 2022 سهم ویندوز 11 با 16.97 درصدبوده است. اما اکنون به نظر می رسد که مایکروسافت آماده است با صدور مجوز جدید فروش ویندوز 10 را برای کاربران عادی متوقف کند.

کاربران اخیرا متوجه شده اند که پیام جدیدی به صفحات رسمی شرکت مایکروسافت برای سیستم عامل های  نسخه های ویندوز Home و پرو اضافه شده است با این عنوان : 31 ژانویه 2023 آخرین روزی است که ویندوز 10 برای فروش ارائه می شود. ویندوز 10 با به‌روزرسانی‌های امنیتی پشتیبانی می‌شود که به محافظت از رایانه شما در برابر ویروس‌ها، جاسوس‌افزارها و سایر بدافزارها تا 14 اکتبر 2025 کمک می‌کند.

بنابراین، اگر می‌خواهید نرم‌افزار را مستقیماً از مایکروسافت دانلود کنید، فقط چند هفته فرصت دارید. مایکروسافت در حال حاضر  ویندوز 10 Home را به صورت دانلود مستقیم با قیمت 139 دلار ارائه می‌کند، در حالی که  ویندوز 10 Pro  برای فروش 199 دلار ارائه می شود.

اما به یاد داشته باشید، این فقط مربوط به دانلودهای ویندوز 10 است که مستقیماً توسط مصرف کنندگان عمومی از مایکروسافت خریداری می شوند. علاوه بر این، ما نمی دانیم که مایکروسافت چه نوع معاملات پشتیبان با ارتش عظیم شرکای سازنده کامپیوترهای ویندوزی  OEM PC خود دارد، بنابراین کاملاً ممکن است که این شرکت ها همچنان بتوانند مجوزهای ویندوز 10 را برای مدت مشخصی دریافت کنند.

اگرچه مایکروسافت به فروش ویندوز 10 از طریق فروشگاه اینترنتی خود پایان می دهد، هنوز راه های زیادی برای دانلود سیستم عامل یا خرید آن بر روی DVD وجود دارد. به عنوان مثال، آمازون نسخه OEM    ویندوز 10 Home و  ویندوز 10 Pro را بر روی DVD به ترتیب با قیمت 109.99 دلار  و 146.99 دلار ارائه می دهد. از طرف دیگر، سایت‌های آنلاین مانند Kinguin کلیدهای محصول   ویندوز 10 Home و 10 Pro را با قیمتی کمتر از 30 دلار ارائه می‌کنند، که یک راه عالی برای افرادی است که می‌خواهند در هنگام ساختن یک سیستم جدید، چند دلار صرفه‌جویی کنند.

کاملاً واضح است که چرا مایکروسافت به دنبال توقف فروش ویندوز 10 می باشد. می خواهد هرچه سریعتر افراد زیادی را به سمت سیستم عامل فعلی ویندوز 11 خود سوق دهد. مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز 10 را در 14 اکتبر 2025 به پایان می‌رساند، که به این معنی است که دیگر امنیت یا محافظت از ویروس بدافزار وجود ندارد. جای تعجب نیست که مایکروسافت ترجیح می‌دهد که مشتریان آنقدر منتظر نمانند و زودتر به‌روزرسانی رایگان از ویندوز 10 به ویندوز 11 را انجام دهند.

منبع tomshardware

نرم افزار حسابداری

رونمایی سامسونگ از گلکسی رینگ

Dennis Austin

خالق پاورپوینت درگذشت

رونمایی هواوی از گوشی تاشو mate X5

مایکروسافت در تلاش است تا صفحه تنظیمات USB4 در ویندوز 11 اضافه کند

سقوط بیت کوین: معامله گران مشتقه 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

معامله گران بازار کریتو 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up