مایکروسافت تمایلی به تحریم لپ تاپ های ویندوزی هواوی ندارد

لپ تاپ های هواوی از تحریم مایکروسافت در امان هستند

تصمیم گوگل برای جلوگیری از به روز رسانی های اندروید برای گوشی های هوشمند هواوی (Huawei) باعث سروصدای بسیاری در جهان شده است. اما کاربران لپ تاپ های هواوی که به سیستم عامل ویندوز مجهز می باشند مانند Huawei MateBook 14 ، نگران این هستند که آیا مایکروسافت نیز مانند گوگل از بروزرسانی ویندوز ۱۰ در لپ تاپ های هواوی جلوگیری خواهد کرد یا خیر.فشارهای دولت امریکا باعث شده است تا برخی از شرکت های امریکایی هواوی را تحریم کنند. گوگل تنها شرکتی نیست که شرکچ چینی هواوی را تحریم کرده است شرکت های بزرگی مانند اینتل کوالکام و چند شرکت امریکایی دیگر به دنبال تحدید های امریکا همکاری خود را با هواوی به پایان رسانده اند.

با این حال، اگر مایکروسافت به روزرسانی سیستم عامل خود را در لپ تاپ های هواوی مسدود کند، پیامدهای امنیتی خطرناکی در انتظار کاربران هواوی خواهد بود. با توجه به سکوت مایکروسافت در رابطه با این موضوع، بسیاری از خریداران لپ تاپ های ویندوزی هواوی نگران این هستند که مایکروسافت از انتشار به روزرسانی های امنیتی بر روی دستگاه هایشان جلوگیری کند. با توجه به تماس وب سایت techradar با مایکروسافت، سخنگوی این شرکت در پاسخ کوتاهی به سوال خبرنگار گفت: ما هیچ چیزی برای اشتراک گذاری نداریم. با توجه به پاسخ سخنگوی مایکروسافت، به این معنا نیست که مایکروسافت به روزرسانی ویندوز ۱۰ را برای کاربران هواوی مسدود خواهد کرد، واقعیت آن است که به نظر نمی رسد تمایلی برای انجام این کار را داشته باشد.

در هر حال، اگر مایکروسافت هواوی را تحریم کند، نه تنها به اعتبار این غول دنیای فناری صدمه وارد خواهد شد بلکه اطمینان دیگر شرکت ها را نیز از دست خواهد داد.

منبع techradar

مایکروسافت, هواوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up