مایکروسافت به باشگاه شرکت های یک تریلیون دلاری پیوست

مایکروسافت 1 تریلیون دلاری شد

مایکروسافت سومین شرکت امریکایی می باشد که اخیرا به ارزش یک تریلیون دلار در بازار رسیده است. غول نرم افزاری ایالات متحده امریکا، روز گذشته در ادامه ی درآمد بالای خود که در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ به صبت رسیده است; توانست با جهش چشم گیری که در قیمت سهام خود داشته است به جمع شرکت های یک تریلیون دلاری بپیوندد. مایکروسافت موفق شد در کنارشرکت های اپل و آمازون در رتبه بندی شرکت های یک تریلیون دلاری  و بالاتر از رقبای خود از جمله گوگل قرار بگیرد.

روز گذشته قیمت سهام مایکروسافت به قیمت ۱۳۰ دلار در هر سهم رسید، ردموندی ها تقریبا رشد ۴ درصدی را در سهام خود نسبت به ۲ روز قبل داشته اند، در دو روز گذشته سهام مایکروسافت ۱۲۵ دلار در هر سهم رسیده بود. در حالی که قیمت سهام به احتمال بسیار زیاد متغییر خواهد بود، مایکروسافت در معاملات روزانه صبح روز گذشته نزدک(NASDAQ) توانست ارزش یک تریلیون دلاری را تجربه کند. بالا رفتن ارزش فعلی مایکروسافت به این معنی است که دوباره عنوان ارزشمندترین شرکت جهان را از اپل پس از مدت کوتاهی پس گرفت، زیرا این شرکت در سال ۲۰۱۸ نیز از اپل پیش افتاده بود.

سهام مایکروسافت به لطف رشد فضای ابری افزایش داشته است. بزرگترین سازنده نرم افزار در سال های اخیر محصولات ابری خود را توسعه داده است و این شرکت قصد دارد به تسلط وب سرویس آمازون AWS پایان دهد. در حال حاضر سرویس آژور (Azure) دومین ارائه دهنده خدمات ابری بعد از آمازون قرار دارد و همچنین بالاتر از گوگل می باشد. همچنین با توجه به گزارش درآمدهای مایکروسافت نشان می دهد که هر سه بخش درآمدزای این شرکت به خوبی در حال کار می باشند و تقریبا هر سه بخش سود آوری قابل توجهی داشته اند( هر کدام از بخش ها حدود ۳۰ درصد سود آوری داشته اند).

آفیس، لینکدین و همچنین داینامیکس: ۱۰٫۲ میلیارد دلار

سرویس آژور، سرور و خدمات سازمانی: ۹٫۷ میلیارد دلار

ویندوز، کنسول بازی ایکس باکس و تبلت سرفیس: ۱۰٫۷ میلیارد دلار

در حالی که سرمایه گذاران توجه ویژه ای روی شرکت های ۱ تریلیون دلاری دارند، اما مایکروسافت چندان به این موفقیت اهمیت نمی دهد. کریس کاپسلا، مدیر بازاریابی ارشد مایکروسافت در رویداد GeekWire که در سال گذشته برگزار شد، گفت: این یک معیاری است که هیچ کس در مدیریت ارشد مایکروسافت آن را دنبال نمی کند، زمانی که ارزش سهام شرکت بالا می رود هیچ کس خوشحالی خود را نشان نمی دهد.

منبع theverge

Amazon, Apple, Microsoft, یک تریلیون دلار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up