مایکروسافت اج در سال 2022 کمتر از 2 درصد از سهم بازار را به دست آورد

مایکروسافت اج در سال 2022 کمتر از 2 درصد از سهم بازار را به دست آورد

Statcounter در گزارش جدید خود اطلاعاتی در مورد مرورگرهای مختلف در پلتفرم ها و سیستم عامل های مختلف منتشر کرده است. نمای کلی داده ها نسبت به گذشته تغییر نکرده است گوگل کروم همچنان با اختلاف زیادی در رتبه اول باقی می ماند، در حالی که اج، سافاری و فایرفاکس همچنان برای رتبه دوم در رقابت هستند. توجه داشته باشید که : داده های Statcounter  به طور 100٪ دقیق نیستند، بنابراین نباید گزارش هایی مانند این را با اطمینان کامل در نظر گرفت. می توانید نحوه جمع آوری داده های Statcounter را در صفحه رسمی اطلاعات رسمی اسناد رسمی این پلتفرم بیاموزید.

سهم مرورگرها در سال 2022

طبق آمار Statcounter، کروم در حال حاضر 66.16 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. در دسامبر 2022، مرورگر گوگل تنها 0.02 امتیاز از دست داد (از 66.18٪ در نوامبر 2022) که ممکن است فقط یک حاشیه خطا باشد. مایکروسافت اج با 10.99% که نسبت به ماه گذشته 0.18  افزایش داشته است و دومین مرورگر محبوب دسکتاپ است. مرورگر سافاری تنها مرورگر انحصاری macOS است که باعث می‌شود اپل نتواند از سهم بازار فعلی خود عبور کند. Statcounter ادعا می کند که مرورگر سافاری اپل در حال حاضر با سهم 8.98٪  را در اختیار دارد. فایرفاکس با 7.22%  چهارم و اوپرابا 3.29%  پنجم است.

با ورود به سال 2023، بیایید سهم مرورگرها را در مقایسه با سال های گذشته ببینیم تا رشد یا کاهش سال به سال را مشاهده کنیم.

نمودار رشد سالانه مرورگرها

سهم کلی برای مرورگران با سابقه تغییر چندانی نکرد. گوگل کروم در جایگاه 65 تا 70 درصدی خود با افزایش و افت دوره ای ثابت بوده است و همچنان محبوب ترین مرورگر بازار می باشد. همین امر در مورد سافاری با 9 درصد سهم بازارش نیز صدق می کند. فایرفاکس کاهش قابل توجهی در تعداد کاربران داشته است که از حدود 10٪ در اوایل سال 2020 به 7.22٪  کاهش داشته است.

مایکروسافت اج  با بیش از ۱ میلیارد دستگاه ویندوز فعال که قادر به اجرای اج مبتنی بر کرومیوم هستند، سهم زیادی را به خود اختصاص نداده است. اگرچه مایکروسافت اج همچنان در حال صعود است، اما رشد سالانه آن کمتر از 2 درصد است. تشویق کاربران به مهاجرت از کروم به اج سخت است، و این نشان می‌دهد که چرا مایکروسافت گاهی اوقات به روش‌های نه چندان کاربرپسند برای تحمیل مرورگر اج با استفاده از انواع روش‌های آزاردهنده متوسل می‌شود.

منبع neowin

نرم افزار حسابداری
مایکروسافت فروش ویندوز 10 را متوقف می کند

مایکروسافت فروش مجوزهای ویندوز 10 به مشتریان را در این ماه پایان می دهد

مایکروسافت 10 هزار نفر از کارکنان خود را اخراج می کند

مایکروسافت 10 هزار نفر از کارکنان خود را اخراج می کند

چین سهام طلایی علی بابا را به دست می‌آورد: در ردیف بعدی Tencent است

چین مدیریت علی بابا را به دست آورد و به دنبال تصاحب شرکت های بزرگ است

حذف سرویس MSDT از ویندوز 12

مایکروسافت برای ایمن تر کردن ویندوز 12 سرویس MSDT را حذف می کند

پروتکل rcs گوگل

گوگل در یک بیلبورد تبلیغاتی از اپل درخواست کرد که پروتکل RCS را بپذیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست