شرکت TSMC تولید تراشه های ۷ نانومتری را برای تقاضای بیشتر افزایش می دهد

همانطور که می دانید ، شرکت TSMC یکی از بزرگترین تولید کننده ها در صنعت نیمه هادی شناخته می شود . مشتریان TSMC شرکت های بزرگی هستند که در صنعت تولید کامپپیوتر ، سخت افزار و گوشی های هوشمند فعالیت می کنند از جمله کوالکام ، انویدیا  ، مدیا تک و کمپانی بزرگ اپل می باشند . شرکت تایوانی TSMC جهت رفع بازار و تقاضای زیاد مشتریان  خود تولید تراشه های ۷ نانومتری خود را افزایش دهد . آن طور که به نظر می رسد برخی از شرکت های بزرگ قصد دارند به جای استفاده از تراشه های ۱۰ نانومتری از تراشه های ۷ نانومتری در محصولات خود استفاده کنند . شرکت هایی نظیر ، هواوی سیلیکون ، مدیا تک ، کوالکام ، زایلیکس و شرکت انویدیا محصولات جدید خود را بر پایه تراشه های ۷ نانومتری شرکت TSMC تولید خواهند کرد .

همانطور که می دانید تراشه های ۷ نانومتری N7 نامیده می شوند و تولید این نوع تراشه هارا د نیمه دوم سال جاری افزایش خواهد داد . شرکت TSMC انتظار دارد با افزایش تولید تراشه های ۷ نانومتری ۲۰ درصد درآمد خود را از فروش تراشه های خود در سه ماهه ی چهارم افزایش دهد و درآمد کل سال ۱۰ درصد افزایش پیدا کند . اما نه تنها شرکت های تولید کننده موبایل های هوشمند از تراشه های ۷ نانومتری استفاده خواهند کرد بلکه دیگر شرکت ها در برخی از حوزه ها نیز برای استفاده از این نوع تراشه ها در محصولات خود اعلام آمادگی کرده اند . در آینده شرکت های تولید کننده سرورهای مرکزی ، پردازنده های سرور ، پردازنده های مورد استفاده در شبکه ، تولید کننده های کنسول های بازی ، سخت افزار معدن کاوی ارزهای دیجیتالی ، تراشه های خودرهای خودران ، و دیگر محصولاتی که از فناوری هوش مصنوعی استفاده می کنند مجهز به تراشه های ۷ نانومتری خواهند شد .

با این حال در گزارش های منتشر شده برخی شرکت ها از تراشه های ۱۰ نانومتری و همچنین ۱۲ نانومتری شرکت هایی جمله اپل برای محصولات خود سفارش می دهند . تراشه های ۱۲ نانومتری در گوشی های ارزان قیمت مورد استفاده قرار می گیرد . آمار تولید تراشه های ۱۰ نانومتری حدود ۱۹ درصد می باشد و انتظار می رود تا پایان سال جاری این رقم به ۱۰ درصد کاهش یابد .

منبع gsmarena

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست