حسابداری صادرات و واردات

آموزش حسابداری صادرات و واردات

پکیجینگ تراشه سامسونگ

سامسونگ الکترونیکس اخیراً یک متخصص نیمه هادی از اپل استخدام کرده است.

این شرکت  کره ای در ماه ژوئیه مرکز راهکارهای پکیجینگ را در یکی از واحد های شعبه امریکا به نام Device Solution America (DSA) تأسیس کرد و کیم وو پیونگ از اپل را به عنوان مدیر آن منصوب کرد. کیم پس از تحصیل در موسسه علوم و فناوری پیشرفته کره (KAIST) در تگزاس اینسترومنتز استخدام شد، از سال 2014 به مدت 9 سال برای اپل کار کرد،  و پس از آن با کوالکام همکاری کرد. کارشناسان می گویند با توجه به رابطه خاص سامسونگ و اپل، این انتصاب تا حدودی غیرعادی است، زیرا این دو به طور همزمان با یکدیگر همکاری و رقابت می کنند.

یافتن موارد مشابه به جز استخدام لوک جولیا توسط سامسونگ در سال 2012، که نزدیک به یک سال بر توسعه دستیار سیری در اپل نظارت داشت، آسان نیست. بسته بندی یکی از زمینه هایی است که سامسونگ الکترونیکس روی توسعه فناوری تمرکز دارد. با افزایش دشواری توسعه فرآیندهای ساخت فوق میکرو، سازندگان تراشه به سمت افزایش فناوری بسته بندی به عنوان راهی برای غلبه بر محدودیت های فیزیکی حرکت می کنند.

سامسونگ سال ها در تلاش بوده است تا در ساخت قطعات نیمه هادی با شرکت های بزرگی همچون TSMC رقابت کند و سهم خود را در در بازار نیمه هادی افزایش دهد. اما قطعا تراشه هایی که شرکت سامسونگ تولید می کند، عملکرد ضعیف تری نسبت به تراشه های شرکت های کوالکام و اپل دارد. شرکت بزرگ اپل سال ها تراشه های قدرتمندی را با همکاری شرکت TSMC تولید می کند. سامسونگ در این فکر است که با استخدام کارمند سابق اپل می تواند تراشه های بهتری را تولید کند.

سامسونگ الکترونیکس در تلاش است با مدرن تر کردن پکیجینگ تراشه های خود را قدرتمندتر کند. با افزایش توسعه فرایندهای ساخت تراشه لیتوگرافی تراشه ها پیشرفته تر و پیچیده تر می شود و در نتیجه پکیجینگ تراشه سخت تر انجام می شود. با پیچیده شدن لیتوگرافی تراشه ها شرکت های بزرگی همچون سامسونگ و اپل به دنبال تقویت سیستم پکیجینگ تراشه های خود می باشند. گفته می شود شرکت سامسونگ سرمایه گذاری چشم گیری را برای افزایش سهم خود در بازار تراشه کرده است.

منبع businesskorea

نرم افزار حسابداری

آپدیت جدید ویندوز 11 و بی نیازی به گذرواژه ها

ChatGPT

نسخه ی جدید ChatGPT می‌تواند مکالمه‌ی صوتی با کاربر برقرار کند

جانی آیو مدیر اسبق اپل

مدیر سابق اپل، آیفون هوش مصنوعی را میسازد

تلگرام تبدیل به سوپر اپلیکیشن میشود

رونمایی سامسونگ از گلکسی رینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up