سامسونگ باتری گوشی های هوشمند را با فناوری گرافن توسعه می دهد

بر اساس گزارشات منتشر شده ، شرکت سامسونگ به زودی باتری های گرافن را معرفی می کند .مدت زمان زیادی لازم است تا باتری های لیتیوم یونی بصورت کامل شارژ شوند .اما باتری های گرافن با تکنولوژی جدیدتر  ‌می توانند مدت زمان شارژ گوشی های هوشمند را ۱۲ دقیقه کاهش دهند .
موسسه ی پیشرفته فناوری (Advanced institute of Technology ) در سال ۲۰۱۷ طرح های خود را برای تولید باتری های گرافن را آغاز کرد . سامسونگ در مورد باتری های گرافن گفت که این نوع باتری ها میتواند در تمام گوشی ها مورد استفاده قرار بگیرد و باعث میشود باتری های لیتیوم یونی سریعتر شارژ شوند و طول عمر بیشتری داشته باشند .
از سال گذشته بسیاری از علاقه مندان به محصولات شرکت سامسونگ ، در انتظار هستند تا مشخص شود این شرکت تکنولوژی جدید توسعه باتری گوشی های هوشمند را در چه تاریخی ارائه می دهد .این تکنولوژی محدودیت هایی را برای تولید کنندگان باتری های لیتیوم یونی ایجاد می کند .در گوشی های هوشمند فضای اختصاص داده شده برای باتری بسیار محدود است ،تولید کنندگان برای افزایش ظرفیت باتری های لیتیوم یونی با مشکلات بزرگی روبه رو هستند .گفته میشود که باتری های با تکنولوژی گرافن می تواند این مشکل را بر طرف کند .

سامسونگ می تواند در سال آینده از باتری های با فناوری گرافین در محصولات خود استفاده کند

شبکه اجتماعی چینی ویبو (Weibo) خبرها و شایعاتی در مورد باتری های توسعه داده شده با فناوری گرافن را منتشر کرده است . انتظار می رود سامسونگ از سال آینده محصولات خود را مجهز به این نوع باتری ها کند .

موسسه پیشرفت و توسعه فناوری های شرکت سامسونگ در سال گذشته اعلام کرد که با استفاده از فناوری گرافن می توانند ظرفیت باتری ها را تا ۴۵ درصد افزایش داد . همچنین گفت که سرعت شارژ در این نوع از باتری ها ۵ برابر افزایش خواهد یافت . باتری های با فناوری گرافن می توانند درجه حرارت بیش تری را تحمل کنند و از این طریق می تواند ایمن تر باشد . سامسونگ اختراع خود را در ایالات متحده و کره جنوبی ثبت کرده است .

هیچ خبری از اینکه سامسونگ برای نخستین بار از این تکنولوژی در گوشی گلکسی اس ۱۰ استفاده خواهد کرد در دسترس نیست .سامسونگ پرچمدار جدید خود را در اوایل سال ۲۰۱۹ معرفی می کند . انتظار می رود سامسونگ باتری جدید خود را در گوشی گلکسی نوت در سال آینده استفاده کند . با توجه به تمایل سامسونگ برای استفاده از این فناوری در گوشی های میان رده و ارزان قیمت است ، امکان دارد برای نخستین بار از این فناوری در گوشی میان رده ی خود در سال آینده استفاده کند .

تمام این گزارشات منتشر شده از باتری توسعه داده شده سامسونگ با فناوری گرافن ، در حد یک شایعه است . در حال حاضر مشخص نیست که سامسونگ فناوری باتری گرافن را تجاری سازی خواهد کرد یا نه .در هر حال باید منتظر باشیم تا خبرهای جدیدی از سامسونگ منتشر شود . همانطور که می بینید تمام شایعات در Weibo منتشر می شود .

منبع sammobile

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up