درآمد TSMC در ماه نوامبر علیرغم محدودیت های کرونا 50 درصد افزایش یافت

افزایش درآمد TCMS

شرکت تولید نیمه هادی تایوانی تی اس ام سی (TSMC) گزارش داد که فروش این شرکت در ماه نوامبر (آبان و آذر) 50 درصد افزایش یافته است. رشد فروش تی اس ام سی در ماهی که به دلیل کاهش تقاضای لوازم الکترونیکی مصرفی و محدودیت ها و قرنطینه هایی ویروس کرونا در چین به چالش کشیده شده است. بزرگترین سازنده تراشه‌های سفارشی در جهان موفق به کسب درآمد (7.3 میلیارد دلار) برای ماه نوامبر شده است.

افزایش فروش شرکت TSMC در همه گیری ویروس کرونا آغاز شد و این شرکت موفق به حفظ این روند شده است. این شرکت همچنین تامین کننده انحصاری تراشه های اپل برای آیفون و مک است. این شرکت با تولید تراشه های سفارشی برای اپل، درآمد قابل توجهی را با همکاری با اپل کسب کند.

TSMC مستقر در هسینچو، با ارزش ترین شرکت تایوان، هزینه های زیادی را برای توسعه ظرفیت تولید خود و رسیدگی به سفارشات بیشتر انجام داده است. این هفته، سرمایه‌گذاری خود را در ایالت آریزونا آمریکا به 40 میلیارد دلار افزایش داد و میزبان جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن، تیم کوک مدیر اجرایی اپل، مدیر عامل شرکت Advanced Micro Devices، لیزا سو و دیگر رهبران صنعت در رویدادی در فینیکس بود.

بایدن به تیم کوک می‌پیوندد تا از سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد دلاری تراشه‌های آمریکایی TSMC استقبال کند TSMC برای تنوع بخشیدن به توزیع جغرافیایی پیشرفته ترین تراشه سازی خود تحت فشار است و در حال همکاری با دولت هایی مانند ایالات متحده و ژاپن برای ایجاد ردپای جهانی تر است.

ارزش سهام TSMC  در طول همه‌گیری کرونا به بیش از 2 برابر افزایش یافت و در سال جاری میلادی بیش از 20 درصد کاهش یافته است. مشکلات اقتصاد جهانی تقاضای مصرف‌کننده برای بسیاری از محصولاتی که تراشه‌های TSMC وارد آن می‌شوند کاهش داده است، اما این شرکت و مشتریانش همچنان انتظار دارند روند بلندمدت تقاضای الکترونیک ادامه پیدا کند. TSMC متعهد شده است که در سال جاری حدود 36 میلیارد دلار هزینه سرمایه گذاری کند.

منبع bloomberg

نرم افزار حسابداری
مایکروسافت فروش ویندوز 10 را متوقف می کند

مایکروسافت فروش مجوزهای ویندوز 10 به مشتریان را در این ماه پایان می دهد

مایکروسافت 10 هزار نفر از کارکنان خود را اخراج می کند

مایکروسافت 10 هزار نفر از کارکنان خود را اخراج می کند

چین سهام طلایی علی بابا را به دست می‌آورد: در ردیف بعدی Tencent است

چین مدیریت علی بابا را به دست آورد و به دنبال تصاحب شرکت های بزرگ است

حذف سرویس MSDT از ویندوز 12

مایکروسافت برای ایمن تر کردن ویندوز 12 سرویس MSDT را حذف می کند

پروتکل rcs گوگل

گوگل در یک بیلبورد تبلیغاتی از اپل درخواست کرد که پروتکل RCS را بپذیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست