درآمد TSMC در ماه نوامبر علیرغم محدودیت های کرونا 50 درصد افزایش یافت

افزایش درآمد TCMS

شرکت تولید نیمه هادی تایوانی تی اس ام سی (TSMC) گزارش داد که فروش این شرکت در ماه نوامبر (آبان و آذر) 50 درصد افزایش یافته است. رشد فروش تی اس ام سی در ماهی که به دلیل کاهش تقاضای لوازم الکترونیکی مصرفی و محدودیت ها و قرنطینه هایی ویروس کرونا در چین به چالش کشیده شده است. بزرگترین سازنده تراشه‌های سفارشی در جهان موفق به کسب درآمد (7.3 میلیارد دلار) برای ماه نوامبر شده است.

افزایش فروش شرکت TSMC در همه گیری ویروس کرونا آغاز شد و این شرکت موفق به حفظ این روند شده است. این شرکت همچنین تامین کننده انحصاری تراشه های اپل برای آیفون و مک است. این شرکت با تولید تراشه های سفارشی برای اپل، درآمد قابل توجهی را با همکاری با اپل کسب کند.

TSMC مستقر در هسینچو، با ارزش ترین شرکت تایوان، هزینه های زیادی را برای توسعه ظرفیت تولید خود و رسیدگی به سفارشات بیشتر انجام داده است. این هفته، سرمایه‌گذاری خود را در ایالت آریزونا آمریکا به 40 میلیارد دلار افزایش داد و میزبان جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن، تیم کوک مدیر اجرایی اپل، مدیر عامل شرکت Advanced Micro Devices، لیزا سو و دیگر رهبران صنعت در رویدادی در فینیکس بود.

بایدن به تیم کوک می‌پیوندد تا از سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد دلاری تراشه‌های آمریکایی TSMC استقبال کند TSMC برای تنوع بخشیدن به توزیع جغرافیایی پیشرفته ترین تراشه سازی خود تحت فشار است و در حال همکاری با دولت هایی مانند ایالات متحده و ژاپن برای ایجاد ردپای جهانی تر است.

ارزش سهام TSMC  در طول همه‌گیری کرونا به بیش از 2 برابر افزایش یافت و در سال جاری میلادی بیش از 20 درصد کاهش یافته است. مشکلات اقتصاد جهانی تقاضای مصرف‌کننده برای بسیاری از محصولاتی که تراشه‌های TSMC وارد آن می‌شوند کاهش داده است، اما این شرکت و مشتریانش همچنان انتظار دارند روند بلندمدت تقاضای الکترونیک ادامه پیدا کند. TSMC متعهد شده است که در سال جاری حدود 36 میلیارد دلار هزینه سرمایه گذاری کند.

منبع bloomberg

نرم افزار حسابداری

مایکروسافت در تلاش است تا صفحه تنظیمات USB4 در ویندوز 11 اضافه کند

سقوط بیت کوین: معامله گران مشتقه 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

معامله گران بازار کریتو 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

مایکروسافت اعلام کرد چت بات GPT-4 هفته آینده با قابلیت تولید ویدئو عرضه می شود

مایکروسافت اعلام کرد چت بات GPT-4 هفته آینده با قابلیت تولید ویدئو عرضه می شود

مایکروسافت با هوش مصنوعی توسعه اپلیکیشن را بدون نیاز به کد نویسی هموار کرد

مایکروسافت با هوش مصنوعی توسعه اپلیکیشن را بدون نیاز به کد نویسی امکان پذیر کرد

رومانی هوش مصنوعی را به عنوان نماینده مردم در برابر دولت معرفی کرد

رومانی هوش مصنوعی را به عنوان نماینده مردم در برابر دولت معرفی کرد

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست