توسعه دهندگان سهم ۹۵ درصدی از فروش اپلیکیشن در مایکروسافت استور دارند

مایکروسافت در جریان برگزاری نطق اصلی بیلد ۲۰۱۸ اعلام کرد که توسعه‌دهندگان ۹۵ درصد از مبلغ فروش اپلیکیشن‌ها در مایکروسافت استور را دریافت خواهند کرد. ردموندی‌ها با در پیش گرفتن چنین سیاستی در پی ایجاد انگیزه برای توسعه‌دهندگان به منظور تسریع در روند توسعه‌ی اپلیکیشن‌ها برای ویندوز ۱۰ هستند.

رویداد بیلد ۲۰۱۸ در جریان است و شرکت مایکروسافت از محصولات جدید خود و گزارشات عملکرد شرکت خود را ارائه می کند . در جریان این رویداد شرکت مایکروسافت اعلام کرده است ، توسعه دهندگان ۹۵ درصد از سهم فروش اپلیکیشن ها را در فروشگاه مایکروسافت می توانند دریافت کنند . در این بروز رسانی پرداخت سهم ، هدف مایکروسافت با افزایش درصد دریافتی توسعه دهنگان به منظور بهبود اپلیکیشن وسرعت بخشیدن در توسعه اپلیکیشن ها است .

البته در صورتی که کاربر از طریق تبلیغات دیجیتال یا متدهای مشابه به فروش رفته و کمپانی توسعه دهنده در هدایت کاربر به سمت خرید نقش داشته باشد، سهم توسعه‌دهنده به ۸۵ درصد کاهش می‌یابد. سهم ۹۵ درصدی حاصل از فروش اپلیکیشن توسعه دهندگان مشمول تمام اپلیکیشن های پولی و تمام برنامه های ویندوز ۱۰ می باشد . به طور کل توسعه دهندگانی که اپلیکیشن های مبتنی بر ویندوز ۱۰ برای گوشی های هوشمند ، کامپیوتر ها ، همچنین برنامه های ترکیبی مایکروسافت و سرفیس هاب توسعه داده باشند مشمول دریافت سهم ۹۵ درصدی خواهند شد . اما دیگر شرکت ها از جمله اپل و گوگل سهم ۶۰ درصدی را به توسعه دهندگان حاصل از فروش اپلیکیشن پرداخت می کنند و از این حیث توسعه دهندگان شرایط بهتری را در مایکروسافت خواهند داشت . البته توجه داشته باشید که قانون سهم ۹۵ درصدی حاصل از فروش فقط برای اپلیکیشن ها اجرا خواهد شد ولی مشمول توسعه دهندگان بازی های موبایل و کامپیوتری نخواهد شد .

منبع neowin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up