به روز رسانی اتریوم مصرف انرژی را تا 99 درصد کاهش میدهد

اترویم کم مصرف

پس از تأخیرهای مکرر، به‌روزرسانی کم‌مصرف انرژی بلاک چین اتریوم بالاخره تاریخ انتشار پیدا کرد. این به‌روزرسانی با نام رسمی Merge «ادغام» به طور آزمایشی قرار است دقیقاً دو ماه بعد ، در 19 سپتامبر (28 شهریور)  منتشر شود. این تاریخ توسط یکی از توسعه‌دهندگان بنیاد اتریوم، تیم بیکو، در توییتر ارسال شده است. در حالی که Beiko اشاره کرد که این جدول زمانی مشخص نیست، او گفت که دیدن این ارتقاء بسیار هیجان انگیز است. در حال حاضر، تاریخ انتشار 19 سپتامبر به عنوان جدول زمانی برنامه ریزی این به روزرسانی بزرگ تعیین شده است.

توسعه دهندگان اتریوم در حال کد نویسی مجدد پروتکل ماینینگ آن به مدل کارآمد «گواه بر سهام» (PoS) از سیستم «گواه انجام کار» (PoW) فعلی آن هستند. توسعه دهندگان آن در یک پست وبلاگی در سال گذشته ادعا کردند که با ارتقای Merge انتظار می رود مصرف انرژی اتریوم را 99.95 درصد کاهش دهد. Beiko با تأخیر در انتشار مجدد آن نسبت به راه اندازی ماه اوت که قبلاً پیش بینی شده بود، فاش کرد که این شبکه قبل از انتشار برای استفاده تجاری، آزمایش های بیشتری را انجام خواهد داد.

این به روز رسانی تنها چند روز پس از انجام موفقیت آمیز ادغام آزمایشی در شبکه آزمایشی عمومی به نام Sepolia انجام می شود. این آزمون دومین مرحله آزمون آزمایشی برای Merge را نشان داد.این آزمایش‌هایی که Merge انجام می‌دهد برای توسعه‌دهندگان است تا بفهمند شبکه ارتقا یافته پس از انتشار نهایی، از نظر عملکرد چگونه خواهد بود.

توسعه‌دهندگان آزمایش‌های گسترده‌ای را بر روی اصلاح اتریوم انجام می‌دهند، زیرا برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در بلاک چین پشتیبانی می‌شوند و نمی‌توان آن‌ها را در معرض خطر قرار داد. اکنون آزمایش نهایی این شبکه چند روز بعد در شبکه آزمایشی گورلی Goreli برگزار می شود.

اکنون که جدول زمانی انتشار Merge واضح‌تر می‌شود، تأثیر مثبتی بر قیمت اتریوم نیز دارد. روز دوشنبه، 17 ژوئیه، ETH پس از چند روز بهبودی در ارزهای دیجیتال،  از مرز 1254 دلار صعود کرد.ادول پاتل، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Mudrex در گفتگو با گجتز 360 خاطرنشان کرد که اتریوم طی هفته گذشته توانست 17 درصد افزایش یابد و برای اولین بار در یک ماه بالاتر از مرز 1254 دلار معامله شد زیرا راه اندازی به روز رسانی سازگار با محیط زیست آن به نام Merge به اتمام نزدیک شده است.

زمانی که ماینرهایی که به‌طور تصادفی انتخاب شده‌اند جهت تایید تراکنش های بلام چین اتریوم، نیازی به دستگاه و نیروی انسانی برای اضافه کردن بلاک های جدید از بین خواهد رفت.

از سوی دیگر، استخراج PoW (اثبات انجام کار) به یک روش اعتبارسنجی رقابتی برای تأیید تراکنش ها و افزودن بلاک های جدید به بلاک چین نیاز دارد. از این رو، نگهداری عملیات استخراج PoW پرهزینه‌تر است، زیرا ماشین‌های پیشرفته باید همیشه به منابع برق متصل شوند که توسط ماینرها دائماً برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌شوند.

بیت کوین از مدل استخراج PoW استفاده می کند و به دلیل مصرف بسیار زیاد برق، بسیاری از طرفداران محیط زیست انتقادهای بسیاری کرده اند.  در همین حال، Solana و Polygon، بلاک چین‌های سازگار با محیط زیست مبتنی بر PoS هستند که اکنون در حال افزایش محبوبیت هستند.

منبع gadgets360
نرم افزار حسابداری

مایکروسافت در تلاش است تا صفحه تنظیمات USB4 در ویندوز 11 اضافه کند

سقوط بیت کوین: معامله گران مشتقه 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

معامله گران بازار کریتو 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

مایکروسافت اعلام کرد چت بات GPT-4 هفته آینده با قابلیت تولید ویدئو عرضه می شود

مایکروسافت اعلام کرد چت بات GPT-4 هفته آینده با قابلیت تولید ویدئو عرضه می شود

مایکروسافت با هوش مصنوعی توسعه اپلیکیشن را بدون نیاز به کد نویسی هموار کرد

مایکروسافت با هوش مصنوعی توسعه اپلیکیشن را بدون نیاز به کد نویسی امکان پذیر کرد

رومانی هوش مصنوعی را به عنوان نماینده مردم در برابر دولت معرفی کرد

رومانی هوش مصنوعی را به عنوان نماینده مردم در برابر دولت معرفی کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست