بد افزار جوکر در گوگل پلی 100 هزار بار دانلود شده است

شناسایی بد افزار جوکر که در اپلیکیشن هایی که بیش از 100 هزار بار در گوگل پلی دانلود شده اند

بد افزار جوکر

بدافزار بدنام جوکر بار دیگر در تعداد معدودی از اپلیکیشن‌هایی که مجموعاً بیش از 100000 بار نصب شده اند، مشاهده شد. این اولین باری نیست که اپلیکیشن‌های دارای این بدافزار می‌توانند راه خود را در فروشگاه گوگل پلی باز کنند. در ماه دسامبر گزارشی منتشر شد که یک برنامه آلوده به بدافزار جوکر بیش از 500 هزار بار دانلود شده است تا اینکه سرانجام گوگل آن را شناسایی و حذف کرد. شرکت تحقیقاتی امنیتی Pradeo این بدافزار را در چهار برنامه دیگر پیدا کرده است و قبلاً گوگل را از آن مطلع کرده است.

بدافزار جوکر Joker به سختی قابل شناسایی است زیرا از کد بسیار کمی استفاده می کند و بنابراین ردپایی بسیار محتاطانه دارد. در طول سه سال گذشته، این بدافزار در هزاران برنامه شناسایی شده است که همه آنها از طریق فروشگاه گوگل پلی توزیع می شدند.

این بد افزار در رده Fleeceware قرار می گیرد. فعالیت اصلی این بدافزار اشتراک قربانی در خدمات پولی ناخواسته می باشد که با برقراری تماس و ارسال پیام به شماره های پولی است. این بدافزار اخیراً در اپلیکیشن هایی به نام  پیام کوتاه هوشمند، برنامه فشار خون، مترجم زبان‌های صوتی و … شناسایی شده است. این برنامه ها در مجموع بیش از 100000 بار نصب شده اند. اگر هر یک از این برنامه ها را نصب کرده اید، بهتر است فوراً آنها را از دستگاه خود حذف کنید. این برنامه های آلوده می توانند برنامه های دیگری را روی دستگاه شما نصب کنند. این دری را برای مهاجمان باز می گذارد تا بدافزارهای بالقوه مضر بیشتری را روی دستگاه های شما نصب کنند.

پرادئو گوگل را در مورد این برنامه های آلوده مطلع کرده است. این شرکت هر زمان که مطلع شود به موقع اقدام می کند و برنامه های متخلف را حذف می کند. با این حال، بسیار بهتر است این برنامه‌ها در وهله اول نتوانند در گوگل پلی منتشر شوند.

منبع sammobile

نرم افزار حسابداری

آپدیت جدید ویندوز 11 و بی نیازی به گذرواژه ها

ChatGPT

نسخه ی جدید ChatGPT می‌تواند مکالمه‌ی صوتی با کاربر برقرار کند

جانی آیو مدیر اسبق اپل

مدیر سابق اپل، آیفون هوش مصنوعی را میسازد

تلگرام تبدیل به سوپر اپلیکیشن میشود

رونمایی سامسونگ از گلکسی رینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up