همکاری آمازون و انودیا برای تولید نرم افزار های خدمات ابری

بر اساس گزارش وب سایت رویترز، شرکت انویدیا تولید کننده تراشه های گرافیکی در روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد با شرکت های VMware و آمازون جهت شرکت در میزبانی برنامه های هوش مصنوعی در خدمات ابری آمازون همکاری کند.

انویدیا اقدامات لازم جهت ساخت تراشه های مخصوص کارت های گرافیک برای واقعی تر کردن بازی های رایانه ای را رسما آغاز کرده است، اما در سال های اخیر به عرضه تراشه هایی که وظایف هوش مصنوعی را سرعت می بخشند، مانند آموزش کامپیوتر برای تشخیص تصاویر تغییر یافته است. همچنین، شرکت های حوزه ی فناوری سیلیکون والی(Silicon Valley)، با استفاده از فناوری هوش مصنوعی در شکل گیری مشاغل اصلی رایج است که از آن برای کارهایی مانند جستجوی الگوهای پنهان در امور مالی استفاده می کنند تا به پیش بینی و کنترل هزینه ها کمک کنند.

بسیاری از این مشاغل اصلی از نرم افزار ساخته شده توسط VMware برای کمک به تغییر کار در محاسبات بین مراکز داده خود و مراکز داده ابری که متعلق به خدمات وب آمازون (AWS) استفاده می کنند، با توجه به اینکه هزینه ها در کدام یک از آن ها به صرفه تر است، انجام می شود. امام پردازش چنین کارهایی با برنامه هایی که برای افزایش سرعت خود به تراشه های انویدیا تکیه می کنند، بسیار دشوار بوده است و همکاری انویدیا با این دو شرکت جهت برطرف کردن همین مشکلات است. این شرکت ها نیز اعلام کرده اند که انویدیا قصد دارد قطعه نرم افزاری جدید به نام  vComputeServer را منتشر کند تا به این مسائل رسیدگی کند و به مشتریان خود کارهای محاسباتی را با کمک انویدیا انجام دهند. شرکت ها تاریخی را برای انتشار این نرم افزار اعلام نکردند.

منبع reuters

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up