اندروید پای جایی در دیگر نسخه های اندروید ندارد

آمارو ارقام توزیع نسخه های مختلف سیستم عامل اندروید در ماه اکتبر منتشر شده است . در آمار بدست آمده نسخه اندروید پای عملکرد بسیار نا امید کننده ای داشته است و در لیست توزیع سیستم عامل های موبایل جایی ندارد .
با توجه به گزارش بدست آمده ،در حال حاضر نسخه ی اندروید اوریو در ماه اکتبر دومین نسخه ی برتر سیستم عامل اندروید بوده است . اندروید اوریو در مجموع روی ۲۱/۵ درصد از دستگاه ها در حال اجرا می باشد ، در یک ماه اخیر ۲.۳ درصد افزایش داشته است . نسخه مارشمالو که پیش از این در رتبه ی دوم این لیست قرار داشت ، در حال حاضر با ۲۱.۳ درصد سهم به جایگاه سوم رسیده است . اندروید نوقا که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و به اندروید ۷ شناخته میشود ، بیشترین آمار انتشار را به خود اختصاص داده است ، نسخه نوقا در مجموع ۲۸.۱ درصد در  رتبه اول این لیست قرار دارد .

اما دیگر نسخه قدیمی اندروید یعنی لالی پاپ (Lolipop) تقریبا در ۱۷٫۹ درصد از دستگاه ها در حال اجرا می باشد . . در نهایت ، با نگاهی به نسخه های قدیمی تر ، کیت کت (KitKat) با سهم ۷٫۶ درصدی ، نسخه جلی بین (Jelly Bean ) هم با ۳٫۰ درصد در گوشی های هوشمند اندرویدی در حال اجرا می باشد ، نسخه های قدیمی تر اندروید یعنی آیس کریم و گینگربرد به ترتیب با ۰٫۳ و ۰٫۲ درصد در دستگاه ها در حال اجرا می باشند .

اوریو در رتبه ی اول بیشترین توزیع شده های نسخه های مختلف اندروید قرار دارد ، یکی از دلایل افزایش توزیع ارویو بدین دلیل است که بسیاری از تولیدکنندپان گوشی های هوشمند در حال بروزرسانی به اندروید اوریو هستند و از دیگر دلایل ، با افزایش دستگاه های میان رده باعث افزایش نسخه اندروید اوریو شده است . تقریبا ۳ ماه از انتشار اندروید پای می گذرد و جایگاهی در لیست منتشر شده در میان نسخه های مختلف اندروید ندارد ، انتظار می رود در آینده نسخه پای در این لیست قرار بگیرد .

لیست توزیع نسخه های اندروید

منبع phonearena

فهرست