اسپیکر هوشمند آمازون پرفروش ترین در سه ماهه سوم ۲۰۱۸

Amazon Echo
با توجه به آمار بدست آمده ، فروش اسپیکرهای هوشمند افزایش داشته است . بر همین اساس در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ عرضه ی اسپیکرهای هوشمند نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل افزایش یافته است و شرکت آمازون در مقایسه با دیگر شرکت ها فروش بیشتری داشته است. بر اساس گزارش منتشر شده از شرکت تحقیقاتی کانالیس (Canalys) ، رقابت بین آمازون و گوگل باعث شده است تا فروش اسپیکرهای هوشمند در ایالات متحده و چند کشور دیگر افزایش داشته باشد .در همین حال در کشور چین ، شرکت هایی همچون شیائومی ، علی بابا و بایدو در رقابت و فروش اسپیکرهای هوشمند نقش زیادی را دارند .

با توجه به گزارش Canalys ، نسبت به سه ماه سوم سال گذشته ، میزان فروش اسپیکرهای هوشمند در سراسر جهان با ۱۳۷ درصد افزایش به ۱۹٫۷ میلیون دستگاه رسیده است . بر همین اساس ،موسسه تحقیقاتی استراتژی آنالتیکس در گزارش خود اعلام کرد که ۲۲٫۷ میلیون دستگاه در سه ماهه سوم فروخته شده است ، که رشد سالانه ۱۹۷ درصدی را نشان می دهد . هر دو موسسه تحقیقاتی شرکت آمازون را برنده رقابت در بازار اسپیکرهای هوشمند می دانند ، با این تفاوت که اسپیکر هوشمند Echo آمازون فروش کمتری نسبت به سال گذشته داشته است ، اما همچنان با ۳۱ درصد سهم بازار در رتبه اول پرفروش ترین محصول قرار گرفته است . این یک افت شدید برای آمازون است ، این درحالی که در سال گذشته بیش از نیمی از بازار اسپیکرهای هوشمند را تصاحب کرده بود .

آمار فروش اسپیکر هومشند آمازون

بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی Canalys ،گوگل در رتبه دوم پرفروش ترین اسپیکرهای هوشمند قرار دارد و ۳۰ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد . اما موسسه تحقیقاتی استراتژی آنالتیکس ، سهم گوگل در این بازار را ۲۳ درصد نسبتا پایین تر عنوان کرده است . طبق گفته کانالیس ، کمپانی آمازون به کمک آمازون پرایم دی (Amazon Prime Day)  توانست فروش اسپیکر هوشمند خود را در سه ماهه سوم سال افزایش دهد . اما رقابت بین گوگل و آمازون در بازار کشورهای ایالات متحده ، انگلیس ، کانادا و استرالیا باعق افزایش ۳۰ درصدی فروش اسپیکرهای هوشمند شود .

بر اساس آماری که بدست آمده است ، بازار چین در سال جاری انفجار داشته است . طبق گفته ی کانالیس ، فروش اسپیکرهای هوشمند در چین تقریبا ۱۰۰ درصد افزایش داشته است و به ۵٫۸ میلیون دستگاه رسیده است .همچنین بر اساس آمار شرکت تحلیلی استراتژی آنالتیکس ، سه تولید کننده بزرگ چینی موفق به فروش  ۶ میلیون اسپیکر هوشمند شده اند .

منبع zdnet

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست