استخراج کنندگان اتریوم در یکونیم سال گذشته 15 میلیارد دلار کارت گرافیک تهیه کرده اند

سخت افزار اتریوم

طبق یک گزارش جدید، ماینرهای اتریوم در یکونیم سال گذشته تقریبا 15 میلیارد دلار بر روی پردازنده های گرافیکی هزینه کرده اند. این عدد شامل هزینه های زحع، مادربرد پاور و سایر قطعات ریگ ماینینگ نمی شود. این اطلاعات توسط شرکت Bitpro متخصص در خرید و بازسازی سخت افزارهای استخراج کریپتو بدست آمده است.

در اواخر سال 2020 قیمت بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده افزایش پیدا کرد و همین باعث شد تا میلیون ها نفر برای خرید کارت های گرافیک هجوم آوردند تا با هدف کسب درآمد استخراج اتریوم را آغاز کنند. در همان زمان شرکت های AMD و انویدیا نسل جدید پردازنده های گرافیکی خود را عرضه کردند که عملکرد بسیار خوبی در مقایسه با نسل قبلی خود داشت و بسیاری از گیمرها تمایل به ارتقا آن داشتند.

نمودار افزایش قیمت اتریوم

تقاضای کارت های گرافیک بیشتر از عرضه بود و همین باعث شد قیمت کارت های گرافیک چندین برابر قیمت واقعی شوند. طبق تحقیقات موسسه تحقیقاتی جان پدی ریسرچ، میاتگین قیمت کارت های گرافیکی از قیمت 400 دلار در سال 2019 به قیمت 800 دلار و فراتر در سال گذشته رسید.

افرادی که در اوایل مطرح شدن ارزهای دیجیتال ماینینگ را آغاز کردند، از سرمایه اندک خود سودهای کلانی را به دست آوردند. با این حال، ارزش اتریوم از زمان اوج خود در سال گذشته بیش از 80 درصد کاهش یافته است و بسیاری را برای جبران هزینه ها دچار مشکل کرده است. بلومبرگ از مردی گزارش میدهد که تاکنون توانسته تنها 5 هزار دلار از ماینینگ ارز دیجیتال بدست آورد در صورتی که 30 هزار دلار هزینه سخت افزار ماینینگ کرده است.

نمودار ریزش اتریوم

پس از اینکه اتریوم به مدل اثبات سهام سوئیچ کند، ماینرها دیگر قادر به استخراج ارز دیجیتالی اتریوم نخواهند بود. توسعه دهندگان اتریوم می گویند که این اتفاق در ماه آگوست(شهریور) انجام می شود، اگرچه ممکن است یک ماه دیگر به تعویق بیوفتد.

منبع techspot

نرم افزار حسابداری

مایکروسافت در تلاش است تا صفحه تنظیمات USB4 در ویندوز 11 اضافه کند

سقوط بیت کوین: معامله گران مشتقه 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

معامله گران بازار کریتو 202 میلیون دلار در 24 ساعت ضرر کردند

مایکروسافت اعلام کرد چت بات GPT-4 هفته آینده با قابلیت تولید ویدئو عرضه می شود

مایکروسافت اعلام کرد چت بات GPT-4 هفته آینده با قابلیت تولید ویدئو عرضه می شود

مایکروسافت با هوش مصنوعی توسعه اپلیکیشن را بدون نیاز به کد نویسی هموار کرد

مایکروسافت با هوش مصنوعی توسعه اپلیکیشن را بدون نیاز به کد نویسی امکان پذیر کرد

رومانی هوش مصنوعی را به عنوان نماینده مردم در برابر دولت معرفی کرد

رومانی هوش مصنوعی را به عنوان نماینده مردم در برابر دولت معرفی کرد

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست