از کار انداختن بروزرسانی خودکار ویندوز ۱۰ برای همیشه

بروزرسانی ویندوز 10

مایکروسافت با معرفی ویندوز ۱۰ ، قابلیتی را در این سیستم عامل قرار داده است که می تواند در صورت وصل بودن به اینترنت ، به صورت خودکار بروزرسانی شود .این بروزرسانی ها بصورت ماهانه و یا حتی هفتگی انجام می شود ، اما بروزرسانی خودکار ویندوز گاهی بسیار زمان بر است و می تواند برای ساعت ها دسترسی کاربران را به ویندوز قطع کند .علاوه بر زمان بر بودن برخی از بروزرسانی ها ، حجم زیادی از ترافیک اینترنت کاربران در این بروز رسانی ها مصرف می شود . بسیاری از کاربران از این بروزرسانی ها ناراضی هستند . در این مطلب قصد داریم از کار انداختن این بروزرسانی ها را آموزش دهیم ، البته توجه داشته باشید برای اینکه بخواهیدسیستم عامل ویندوزتان عملکرد خوبی داشه باشد باید این بروزرسانی ها را دریافت کند و لازم است در برخی زمان ها اجازه دهید تا این بروزرسانی ها را ویندوز ۱۰ دستگاهتان دریافت کند .

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز ۱۰

برای از کار انداختن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ باید به قسمت services ویندوز ۱۰ مراجعه کنید ، برای دسترسی به این قسمت کافی است کلید ویندوز کیبورد خود را به همراه کلید R بصورت همزمان فشار دهید تا پنجره Run ویندوز ۱۰ مشخص شود . این پنجره کوچک در سمت چپ قسمت پایین صفحه نمایش دستگاه نمایان می شود ، در کادر پنجره Run کافیست کلمه services.msc را تایپ کنید و دکمه OK را فشار دهید .

disable-windows-update-service-1

سپس در صورت وارد شدن به بخش services ، گزینه ای به نام  Windows Update را در لیست پیدا کنید . همانند تصویر زیر روی آن دوبار کلیک کنید تا وارد آن بخش شوید .

از کار انداختن آپدیت ویندوز 10

با ورود به بخش Windows Update  همانند تصویر زیر ، قسمت Startup type را روی حالت  Disabled قرار دهید . سپس در قسمت Srvises status روی گزینه Stop کلیک کنید تا سرویس بصورت کلی متوقف شود . پس از آن پنجره را Apply کنید و در آخر دکمه OK را بزنید پنجره بسته شود .

از کار انداختن بروزرسانی خودکار ویندوز 10

شما موفق شده اید بروزرسانی ویندوز ۱۰ دستگاه خود را بصورت کامل متوقف کنید . اما اگر زمانی بخواهید این تنظیمات را به حالت قبل برگردانید باید تمام این مراحل را دوباره طی کنید و Startup type را روی حالت Manual قرار دهید و درآخر گزینه Start را بزنید .

توجه داشته باشید اگر مشکلی با بروزرسانی و از دست رفتن ترافیک اینترنت خود ندارید می توانید ابزاری را با نام Show or Hide Update  نصب کنید ، به وسیله ی این ابزار می توانید برخی از بروزرسانی های ارائه شده مایکروسافت را مخفی کنید  و برخی از بروزرسانی های واجب را بصورت فعال نگهر دارید تا عملکرد ویندوز دستگاهتان دچار اختلال نشود .

منبع easeus

keyboard_arrow_up