آیفون ۲۰۲۱ مجهز به هردو فناوری فیس آی دی و تاچ آی دی خواهد بود

تاچ آی دی

در روز گذشته مینگ چی کو گزارشی را منتشر کرد که ادعا می کند اپل سیستم تشخیص اثر انگشت تاچ آی دی (Touch ID) را از سال ۲۰۲۱ به آیفون های خود باز می گرداند. کو میگوید در ۱۸ ماه آینده بسیاری از مسائل و مشکلات فنی برطرف می شوند که اپل را قادر می سازد تجربه ای در سطح بسیار بالایی را برای کاربران خود در آیفون ها ارائه کند.

مینگ چی کو معتقد است، اپل با استفاده از روش های مختلف قادر خواهد بود هر دو بیومتریک فیس آی دی و تاچ آی دی را در زیر صفحه نمایش در محصولات خود اضافه کند. کو فناوری های تشخیص چهره و تشخیص اثر انگشت را مکمل یکدیگر میداند و معتقد است اپل می خواهد این دو فناوری را در کنارهم استفاده کند. اپل در حال ثبت پتنت مربوط به فناوری تشخیص اثر انگشت زیر صفحه نمایش است که نشان می دهد اپل هنوز هم به دنبال استفاده از تاچ آی دی بدون دکمه است. با این حال چالش های فناوری فعلی برای راه اندازی اجزای اثر انگشت در زیر صفحه نمایش شامل مصرف برق، اندازه محیط حسگر ضخامت ماژول سنج و میزان بازدهی تولید فرایند چند لایه می باشد.

کو میگوید او معتقد است که این موضوع در یک سال آینده مورد بررسی قرار می گیرد و در را برای طراحی اپل به آیفون های ۲۰۲۱ باز خواهد کرد. کو می گوید احتمالا اپل از نوعی سیستم نمایشگر اثر انگشت اولتراسونیک کوالکام استفاده خواهد کرد که به کاربران این امکان را می دهد تا انگشت خود را برای اسکن در محیط بزرگتری قرار دهند. این تحلیلگر همچنین گفت که اگر اپل در آینده بخواهد در اپل واچ از سیستم احراز هویت استفاده کند، اسکنر اثر انگشت در زیر صفحه نمایش بهتر از دوربین تشخیص چهره عمل خواهد کرد. با این حال کو در باره برنامه های آینده اپل در مورد اینکه آیا اپل به دنبال استفاده از این فناوری در اپل واچ است اطلاعاتی را ارائه نکرد.

منبع ۹to5mac

آیفون, اپل, بیومتریک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up