اخراج یکی از کارمندان آمازون به دلیل افشای اطلاعات کاربران

بر اساس گزارشی که از مجله وال استریت در ماه سپتامبر منتشر شده است  ، آمازون اعلام کرده است که یکی از فروشندگان وب سایت آمازون ، به یکی از کارمندان این شرکت رشوه داده است تا نظرات منفی در مورد برخی از محصولات را حذف کند و یا اطلاعات خصوصی کاربران مانند ایمیل و اطلاعات فروش را در اختیار این شخص قرار دهد . در حال حاضر ، آمازون یکی از کارمندان خود را اخراج کرده است .

آمازون تایید کرده است که کارمند این شرکت آدرس ایمیل کاربران را به یکی از فروشندگان وب سایت آمازون داده است . آمازون در اقدامی این فردی را که اطلاعات کاربران خود را فاش کرده  را شناسایی و از مجموعه بزرگ آمازون اخراج کرده است و به دنبال همچنین وی را به مقامات قضایی معرفی کرده است . آمازون می گوید : ما به کاربرانی که اطلاعات ایمیلشان فاش شده است اطلاع رسانی کردیم و مشخصات کاربران دیگری فاش نشده است .

بر همین اساس ، ایمیلی را که از طرف شرکت آمازون به یکی از کاربران آسیب دیده فرستاده شده است ، آمازان علاوه بر اخراج کارمند افشا کننده ، فروشنده ی سایت آمازون نیز مشخص شده است و آمازون ادامه فعالیت با این شرکت را به صورت کامل قطع کرده است . اما آمازون اطلاعاتی که از شرکت مورد نظر بدست آورده است را منتشر نمی کند ، گویا یک فرد دیگری نیز برای واسطه بین کارمند آمازون و شرکت برای فاش شدن اطلاعات کاربران بوده است . آمازون در ادامه گزارشی که منتشر کرده است می گوید ، این شرکت به منظور برتری یافتن نسبت به رقبا به کارمند آمازون رشوه داده است. آمازون خاطر نشان کرد که پس از انجام تحقیقات ، سیستمی را برای محدود کردن کارمندان به اطلاعات راه اندازی می کند .

منبع theverge

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست