renewables-google
 
کمپانی گوگل در دسامبر سال 2016 اعلام کرده بود می خواهد انرژی مراکز داده ای خود را از منابع انرژی تجدیدپذیر استفاده خواهد کرد ، در حال حاضر گوگل در توئیت رسمی خود اعلام کرده است اختراعات و خریدهایی که به تازگی انجام شده است هدف مارا به واقعیت تبدیل کرده است .
بر اساس گزارش Elektrek ، شرکت گوگل به تازگی قراردادهای بزرگی را با 3 نیروگاه بادی امضا کرده است ، این نیروگاها در مجموع می تواند 535 مگاوات می تواند انرژی تولید کند . شرکت گوگل برای این سه نیروگاه بیش از 3.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است . در حال حاضر گوگل در مجموع می تواند 3 گیگاوات از منابع انرژی بادی و خورشیدی خود تامین کند . گوگل اعلام کرده است این میزان ظرفیت تولید شده از منابع انرژی خود برای 100 درصد محصولات و خدمت خود کافی است .

آقای سام آرونز سرپرست ارشد انرژی و زیرساخت های گوگل اخیرا دریک پست در صفحه شخصی لینکدین خود جزئیاتی در مورد خرید های شرکت گوگل به اشتراک گذاشته است . شرکت گوگل با خرید نیروگاهی با ظرفیت 2.98 مگاوات در شهر آوانگرید در آکاتای جنوبی ، نیروگاه EDF در لوا با 200 مگاوات ظرفیت و همچنین نیروگاه GRDA در اوکلاهاما با ظرفیت 138.6 مگاوات توانسته است به بزرگترین خریدار شرکت انرژی های تجدید پذیر در سال 2017 تبدیل شود .

گوگل با خرید های اخیری که داشته است و همچنین با کاهش قیمت رو به کاهشی انرژی های تجدید پذیر مخصوصا انرژی های بادی و خورشیدی بین 60 تا 80 درصد کاهش داشته است . آقای گری دامیسی مدیر بخش زیر ساخته های جهانی گوگل در بیانیه ای عنوان کرده است : با کاهش قیمت انرژی های بادی و خورشیدی و همچنین جایگزینی انرژِی های پاک به انرژی های مضر ، ایجاد فرصت های شغلی و همچنین فرصتهای اقتصادی بزرگی در اهدافمان به وجود آمده است .

اما شرکت گوگل تنها شرکتی نیست که در انرژی های تجدیدپذیر و پاک سرمایه گذاری می کند ، شرکت بزرگ آمازون هم در اقدامی در یک مزرعه بزرگ در حال ساخت یک نیروگاه بادی است ، آقای جف بزوس با افتخار از این پروژه رونمایی کرد ، اما انرژی تجدید پذیر شرکت آمازون حدود 1.5 مگاوات است ، اما انرژی تولید شده توسط نیروگاه های انرژی گوگل دو برابر شرکت آمازون است . شرکت گوگل با سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدید پذیر بادی و خورشیدی ، علاه بر تاثیر مفیدی که برای محیط زیست دارد در استغال زایی و اقتصادی نیز بسیار مفید واقع شده است . تا به اکنون در ایالات متحده اشتغال در بخش انرژِ های تجدیدپذیر بیشتر از انرژی های فسیلی بوده است . به غیر از شرکت های خصوصی کشورهای دیگری هم هستند که به دنبال انرژی های تجدیدپذیر هستند .

منبع futurism