gmail-min
 

گوگل گزارشی در ارتباط با هک شدن اکانت های جیمیل منتشر کرده است


امروزه خبرهای زیادی از هک شدن ایمیل های کاربران در نقاط مختلف جهان به گوش میرسد و با افزایش هک ، مسئله امنیت فضای اینترنت بیش از گذشته میشود .هنگامی که اطلاعات مهم و حیاتی به ایمیل های شماارسال میشود ، شما قطعا میخواهید مطمئن شوید که ایمیل شما هک نمیشود و میخواهید اطلاعاتتان امن باشد . داده هایی که در فضای اینترنت بصورت آنلاین قرار میگیرند میتوانند به راحتی در دسترس قراربگیرند . امروزه ایجاد کردن یک رمز عبور بسیار دشوار و ایمن کار راحتی نسیت .برای حل کردن این مشکل برای پیچیده تر کردن رمزهای عبور باید یکسری نکات را رعایت کنیم .کلمه های عبور امروزه به طرز وحشتناکی ساده هستند .حتی شخصی که معیارهایی برای ساختن رمزهای عبور را تعریف کرده بود خود به تازگی اعتراف به غلط بودن این معیارها کرده است .

اخیرا شرکت گوگل در جهت آگاه سازی کاربران از وضع موجود ، در راستای همین موضوع گزارشی را در وبسایت ایندیپندنت انتشار داده است .در این گزارش نشان داده شده است که هکرها از چه ابزاری برای هک کردن حساب های کاربران جیمیل استفاده میکنند .

چند نمونه از ابزارهایی که هکرها برای استفاده هک حسابهای کاربری استفاده شده است را قرار میدهیم ، البته این گزارش در طی 12 ماه گذشته به ثبت رسیده اند.

788 هزار مورد که با لاگین کردن با استفاده از کی لاگراست (نرم افزارجاسوسی است که با استفاده از آن میتوان اطلاعاتی که کاربر در کیبورد خود وارد میکند به شخص دیگری ارسال کند )

12 میلیون مورد مربوط میشود به هک توسط فیشینگ ( با این روش کاربران گمراه میشوند ، با استفاده از ایمیل های جعلی و وبسایت ها کاربران فریب میخورند و اطلاعات خود را افشا میکنند .)

3 میلیارد و سیصد میلیون مورد که به حساب های کاربری نفوذ کرده اند با استفاده از اطلاعاتی که شخص ثالث دیگری در اختیار داشته است انجام شده (به عنوان مثال شاید اطلاعات کاربر در یک سایت فروشگاهی قرار داشته است و آن سایت هک شده و اطلاعات و ایمیل کاربر از آنجا به سرقت رفته است .)

شرکت گوگل علاوه بر موارد هک با ابزارهای فیشینگ و دیگر ابزار ها 25 درصد این نفوذ ها باعث از دست رفتن کامل حساب های کاربران میشود.گوگل همچنان حدس میزند هکرها علاوه بر بدست آوردن اطلاعات ایمیل ها به دنبال آدرس و شماره تلفن کاربران نیز هستند .
در حالی که برخی از هکرها بهتر از دیگرهکرها هستند ، با این حال گوگل در اطلاعیه ای عنوان کرده است به مراتب در فضای آنلاین مراقب امنیت اطلاعاتتان باشید .یکی از کارهایی که میتوان در این زمینه انجام داد تغیر رمز عبور حساب کاربری است ، دیگر فکر داشتن یک رمز عبور را از سر خود بیرون آورید و به دنبال یک رمز عبور کاملا پیچیده باشید .

شما در رابطه با این موضوع چه فکری کرده اید؟ آیا تا به الان ایمیل شما هک شده است ؟

منبع eteknix