img1438-min
 

گوگل پروژه ی بلند پروازانه ی تانگو را متوقف میکند


شرکت گوگل یک پروژه ی بلند پروازانه ای به نام تانگو دارد ، این پروژه روی دوربینی کار می شود که به فناوری واقعیت افزوده مجهز می شود . ظاهرا شرکت گوگل گزارشی را ارائه نموده است نشان می دهد این پروژه در ماه مارس سال 2018 به پایان می رسد.

پرژه تانگو گوگل در سال 2014 استارت خورد ، با توسعه ی این پروژه میتوان به وسیله ی دوربین عمق تصاویر و حرکت ها را تشخیص داد و اپلیکیشن های مورد نیاز به تصاویر و حرکات را بصورت اتوماتیک باز کند. اما گوگل یک مشکل بسیار بزرگی را در راه موفقیت این پروژه داشت ، برای استفاده از این فناوری حتما می بایست از یک دوربین مخصوص با تکنولوژی پیشرفته داشته تا از قابلیت های پروژه ی تانگو پشتیبانی کند ; اما یک دوربین معمولی توانایی اجرای فناوری های پروژه ی تانگو را ندارد .

در سطح ابتدایی این پروژه ، تانگو به شما اجازه می دهد فاصله ی مسافتی بین گوشی شما و محلی که شما مشخص کرده اید را بصورت بسیار دقیق محاسبه کند . قابلیت های پیشرفته تر پروژه ی تانگو را می توان به هدایت و مسیریابی کاربر توسط ترسیم خط به سمت قفسه ی مورد نظر و کالای مورد نظر در صفحه نمایش گوشی برای کاربران نمایش داده می شود ، اشاره کرد . با فناوری تانگو حرکات در دنیای واقعی تبدیل به حرکات در دنیای بازی ها می شود .

پروژه ی تانگو سال های زیادی است که در گوگل توسعه داده می شود ، جالب است بدانید پروژه ی تانگو از سال 2012 توانست از یکی از آزمایشگاه های گوگل که باه نام گوگل ایکس شناخته می شود توانست مجوز فعالیت خود را بگیرد . سپس در سال 2015 توانست به اولین موفقیت خود دست یابد .

در نهایت پروژه ی تانگو در سال 2016 راهی بازار شد ، این فناوری روی گوشی هوشمند لنوو Lenovo Phab2 Pro مجهز شد و به بازار عرضه شد . همچنین در سال 2017شرکت ایسوس گوشی جدید مجهز به فنوری تانگو با نام Zennfone AR را راهی بازار کرد . ولی فناوری تانگو با وجود عرضه شدن همراه با محصولات شرکت های بزرگ موفق به کسب محبوبیت و رضایت کاربران و طرفداران شرکت گوگل نشد .شرکت گوگل پس از شکست در پروژه ی تانگو ، تصمیم گرفت فنوری تانگو را در Google ARcore به هسته ی سیستم عامل اندروید مجهز کند .

با این حال Google ARcore نیاز به یک دوربین ویژه با قابلیت های بالا ندارد ، در حال حاضر این فناوری در گوشی های پیکسل و پیکسل 2 شرکت گوگل مجهز شده اند . اما فناوری تانگو نیازمند دوربینی با فناوری بسیار بالا است ، ولی با تکنولوژی ARcore گوگل میتوان به عنوان SDK در سیستم عامل اندروید با توجه به تکنولوژِی بسیار ساده و پایه ای را در این گوشی ها عنوان کرد .

منبع businessinsider