google-location-min
 

نمایش موقعیت مکانی در جستجوی گوگل


شما مدت ها قبل در جستجوی گوگل برای دسترسی به منابعی که مربوط به کشورتان است ، گوگل برای دستیابی این جست و جو دامنه های اختصاصی خود را برای دسترسی راحت تر کاربران در اختیار آن ها میگذاشت .به عنوان مثال در ایالت متحده امریکا از دامنه Google.com ، در انگلستان Google.co.uk و در کشور ژاپن از دامنه Google.co.jp برای استفاده هر کاربر در هر کشور دامنه مختص خود را استفاده میکرد.

حال با تغییراتی که شرکت گوگل در الگوریتم های جستجوی خود داده است دیگر نیازی به دامنه اختصاصی برای جستجوی هر کشور نیست . از این پس اگر شما در شهر نیویورک وجود داشته باشید و در جستجو از دامنه Google.ru استفاده کنید ، در نتایج جست و جو مرتبط با شهر نیویورک برای شما نمایش داده خواهد شد ، یعنی نتایج جستجو بر اساس موقعیتی که شما دارید برای شما در دسترس خواهد بود .
خوشبختانه شما هنوز میتوانید در دیگر کشور ها به جستجوبپردازید ، گوگل این امکان را داده است که کاربران در جست و جو محدود به کشور خودشان نباشند ، شما به راحتی میتوانید با تغییر دادن موقعیت مکانی خود میتوانید جستجوی خود را در دیگر کشور ها انجام دهید . برای استفاده از این امکان شما میتوانید در منوی تنظیمات گزینه Search setting را انتخاب کنید و موقعیت مکانی جدیدی را در جستجو اعمال کنید .
گوگل دلیل این تغییرات در الگوریتم جستجو را ، جستجوی بالای کاربران بر اساس موقعیت مکانی بوده است و هدف گوگل ارائه بهترین جستجو برای کاربران است .به نظر میرسد این نوع جستجو بیشتربرای گردشگران و مسافران مناسب است زیرا این جستجو برای جهان گردان بسیار مفید خواهد بود . اما این نتایج نمیتواند لطمه ای به مسائل امنیتی هر کشوری وارد کند ، این سیستم متناسب با هر محدودیت امنیتی که در هر کشور اعمال شده است به جست و جو میپردازد .

منبع theverge