tim-cook-fortune-interview-min
 

مخالفت کوک و سهامداران اپل به استفاده بیش از حد شبکه های اجتماعی


آقای کوک مدیر عامل شرکت اپل در کنفراس مطبوعاتی که در کشور بریتانیا برگزار شده بود در مورد برنامه آموزشی شرکت اپل عنوان کرد : همه می توانند برنامه نویسی کنند. آقای کوک به طور خلاصه به موضوع اعتیاد به آیفون پرداخت ، آقای کوک شبکه های اجتماعی را دلیل اعتیاد کاربران به آیفون عنوان کرد .

آقای کوک که در 57 سالگی است عنوان کرد : من فرزندی ندارم ، اما یک خواهر زاده ای دارم که برخی از حدومرزها را برای این کودک تعیین می کنم . بعضی کارهایی وجود دارد که من نمیخواهم او انجام دهد ، مثلا اجزه نمی دهم در شبکه های اجتماعی عضو شود . بحث سر این است که آیا شبکه های اجتماعی به وسیله ی گوشی های هوشمند و یا با ترکیب عوامل دیگر باعث این شده است که بسیاری از بزرگسالان و کودکان به گوشی های موبایل خود وابستگی عمیقی پیداکرده اند و ساعت ها وقت خود را برای ارتباط با دیگران صرف می کنند .

در اوایل ماه جاری ، سهامداران اپل خواستار پاسخگویی اعتیاد کودکان به آیفون ها شدند . سهامداران خواستار حل مشکلات اعتیاد کودکان به آیفون شدند ، اپل برای پاسخ به این سوالات طرحی را ارائه خواهد داد تا با ارائه ی برنامه ای والدین بتوانند در IOS فرزندان خود را کنترل کنند .

بر اساس گزارشی که از گاردین منتشر شده است :

کوک میگوید :به استفاده بیش از حد شبکه های اجتماعی اعتقاد زیادی ندارم و انسانی نیستم که بگویم اگر به طور کل استفاده از شبکه های اجتماعی را به طور کل کنار بگذاریم موفق خواهیم شد . من موافق کنارگذاشتن کلی شبکه های اجتماعی نیستم ...

کوک در ادامه توضیح داد : من معتقد هستم فناوری نباید در تمام نقش مهمی در تمام رشته های آکادمی داشته باشد ، به عنوان مثال در رشته ی ادبیات ، شما فکر می کنید که در این رشته نیاز به فناوری های جدیدی داریم؟!احتمالا که نداریم . پیش بینی می شود در سه ماه ابتدایی سال جاری درآمد شرکت اپل انتشار داده شود ، اپل با انتشار اطلاعات فروش محصولات خود رکورد درآمد حاصل از فروش محصولات خود را اعلام خواهد کرد .شرکت اپل اخیرا اعلام کرده است که قصد دارد میلایاردها دلار پول را به اقتصاد کشور امریکا تزریق کند و حمایت خود را در تولید محصولات طی پنج سال آینده خواهد بود .

منبع venturebeat