iot
 

مایکروسافت معتقد است : استفاده از اینترنت اشیاء باید ساده تر شود


شرکت مایکروسافت معتقد است : استفاده از اینترنت اشیاء باید راحت تر شود . راسمی میسرا مدیر بخش هوش مصنوعی و اینترنت اشیاد شرکت مایکروسافت معتقد است که اینترنت اشیاء فعلا به سطحی نرسیده است که به نوعی قابل استفاده همگانی شود . وی معتقد است ، استفاده از اینترنت اشیاء در سطحی قرار دارد که کاربران باید رنج بسیار زیادی را متحمل شوند تا بتوانند از این فناوری بهرمند شوند همچنین کسب و کارها اگر در پیشبرد اهداف خود از اینترنت اشیاء استفاده کنند می توانند انقلاب بزرگی را در بازار ایجاد کنند .

مدیر اجرایی شرکت مایکروسافت هنگام معرفی اکوسیستم اینترنت اشیاء در نمایشگاه جهانی موبایل در شهر بارسلونا اظهار کرد : نیاز شدیدی به یکپارچگی در زنجیره ی اینترنت اشیاء وجود دارد . وی در ادامه توضیح داد : ما نیاز شدیدی به اینترنت اشیاء داریم ، به وسیله ی اینترنت اشیاء می توانیم به بالاترین سطح از هوش مصنوعی برای استفاده در پردازش های ابری استفاده کنیم و همچنین می توانیم امنیت آن را بسیار بهبود بخشیم .

با پیش بینی برخی از تحلیلگران ، تا سال 2020 در هر ساعت 1 میلیارد دستگاه مجهز به اینترنت اشیاء به اینترنت متصل خواهند شد و به نوعی یک موفقیت بزرگ و چالشی عظیم برای ما خواهد بود . بنابراین ما به یک اکوسیستم بسیار بزرگی نیاز خواهیم داشت ، ما بر این باور هستیم که که میکروسافت می تواند با مدیریت ارائه ی دستگاه ها ، عرضه سیستم هایی با امنیت بالا و مقیاس پذیر میتواند به ساده سازی و راحتی استفاده از ایننترنت اشیاء کمک بزرگی کند و همچنین با امکانات موجود می تواند آنالیز اطلاعات بدست آورد.

آقای آندرس اسکریبانو مدیر تجاری اینترنت اشیاء شرکت مایکروسافت در بخشی از اظهارات میسرا افزود : در حالی که ممکن است ظرفیت اینترنت اشیاء بی نهایت باشد ، ولی باید با احتیاط و گام به گام جلو رفت ، اتصال ، جمع آوری ، پردازش و تجزیه تحلیل .فاز آخر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در اینترنت اشیاء ارزش زیادی برای کسب و کارها دارد . من به تمام شرکت و سازمان هایی که نقش اصلی را در این زمینه ایفا می کنند هشدار می دهم از استفاده اینترنت اشیاء زیاده روی نکنید و روی پایین آوردن هزینه ها تمرکز نکنید .

شرکت امریکایی بزرگ تی موبایل اخیرا اطلاعاتی از هزینه ی اتصال به اینترنت اشیاء منتشر کرده است ، وی گفت : ما قصد داریم برای هر اتصال به شبکه ی NB-IOT بصورت اشتراک یک ساله 6 دلار را از کاربران دریافت کنیم . ما این سرویس را در سال گذشته راه اندازی کردیم و معتقد هستیم اینترنت اشیاء می تواند یک فرصت بسیار بزرگی در کسب و کار فراهم آورد و شبکه یکی بخشی از نکات مهم این فناوری می باشد .

منبع mobileworldlive