۱۰۲۲_microsoft-min
 

مایکروسافت تا سال ۲۰۲۰ به کمپانی یک تریلیون دلاری تبدیل می شود


از زمانی که ساتیا نادلا به عنوان رهبر شرکت مایکروسافت انتخاب شد سود سهام این شرکت رو به افزایش است ، اما این میزان رشد تا چه زمانی ادامه خواهد داشت ؟ به گفته ی تحلیلگران (Evercore ISI) فعلا عوامل زیادی وجود دارند که میتوانند سود رسانی و سهام شرکت مایکروسافت را بالاتر ببرند ، طبق پیش بینی هایی که انجام شده احتمال این وجود دارد سهام شرکت مایکروسافت در بازار تا سال 2020 به یک تریلیون دلار خواهد رسید .

طبق بررسی های انجام شده روند رشد سهام مایکروسافت فقط به رشد ویندوز و یا ایکس باکس وان نیست ، بلکه تمرکز مایکروسافت بیشتر روی تکنولوژی رایانش ابری است و همین دلیل باعث رشد چشم گیر سودرسانی شرکت مایکروسافت شده است . همچنین شرکت مایکروسافت با عرضه نسخه جدید 365 مایکروسافت "آفیس 365" تحول بزرگی را در این بخش بدست آورده است . مایکروسافت به کمک آفیس 365 می تواند تعدادی از اپلیکیشن های میکروسافت را به شرکت های تجاری متصل کند و همین به عنوان یک عنصر کلیدی در رشد سود رسانی شرکت مایکروسافت کمک می کند . در واقع مایکروسافت با عرضه آفیس 365 میخواهد در کسب کارهای بیشتر نفوذ داشته باشد و آن را به کارکنانی که در خط اصلی کسب و کار هستند در بازار آموزشی تزریق کند . ظاهرا مایکروسافت گزارشی از موفقیت در این زمینه ارائه کرده است .تحلیلگرانی که در این زمینه گزارش های خود را ارائه نمودند گفته اند : در حالی که ما در ارائه ی انواع محصولات به عنوان مثال اوکتا برای IAM ، تبلو و یا کیولیک برای BI یا آنالیتیکس ، باکس یا دراپ باکس برای همکاری ، وی ام ویر و ایر واچ برای EMM می تواند برای موقعیت های رهبری مربوط به خود را حفظ نماید .

ما انتظار داریم مایکروسافت آفیس 365 تبدیل به یک برند سود رسان تبدیل شود ، به دلیل آنکه آفیس 365 به راحتی می تواند با پلتفرم های اداری ادغام شود و همین باعث افزایش تقاضای مشتریان رو به افزایش برود . به ویژه در بازارهای SMB کسب کارهای کوچک و متوسط که منابع آی تی در آنجا بسیار کم است . انتظار می رود شرکت مایکروسافت با عرضه آفیس 365 تا سال 2021 به درآمد 26.86 میلیارد دلار برسد. همچنین مایکروسافت انتظار دارد در آژور هم پیشرفت سهام را داشته باشد آژور و آژور استک از عواملی هستند که انتظار می رود تا سال 2021 به درآمدی بالغ بر 22.19 میلیارد دلار برسند .

از آنجایی که مقادیر درآمد آژور بر اساس یک پایه‌ی ثابت از سرمایه‌گذاری‌های زیرساختی است، ما معتقدیم آژور پتانسیل این را دارد که اهرم مالی و جریان نقدی آزاد را تا ۴ سال آینده هدایت کند و در نهایت به ۳۰ درصد به‌ همراه حاشیه سود عملیاتی (‌در برابر ۲۵ درصد سرویس‌های وب آمازون در حال حاضر) برسد و به یکی از منابع اصلی درآمد مایکروسافت و محرک‌های جریان نقدی آزاد در دهه‌ی آینده تبدیل شود.

همانطور که درامد آژور بر اساس پایه ی ثابت که بیشتر از سرمایه گذارهایی است که در زیرساخت انجام شده است ، ما اعتقاد داریم که آژور پتانسیل این را دارد که بتواند اهرم عملیاتی و مالی را تا 4 سال آینده هدایت کند و همچنین در آخر به 30 درصد برسد و در دهه ی آینده به عنوان یکی از اصلی ترین منابع درامد زای مایکروسافت تبدیل شود . سازمان تحلیلی Evercore ISI قیمت سهام خود را در مایکروسافت از 93 میلیون دلار به 106 میلیون دلار افزایش خواهد داد .

منبع mspoweruser