hololens-mesh-min
 

مایکروسافت با استفاده از هولولنز نقشه سه بعدی جهان را میسازد


یکی از بهترین ویژگی های هدست واقعیت مجازی مایکروسافت با نام هولولنز، قرار دادن کامل اشیائ مجازی به طور ثابت در یک فضای واقعی و دسترسی به اشیاها درهر مکان و زمانی که شما آنجا را ترک کردید و دوباره قصد بازدید از آن مکان را دارید .
با این ویژگی چشم گیری که مایکروسافت در هلولنز قرار خواهد داد ، این هدست قادر است از مکانی که شما قصد دارید وارد آن شوید نقشه ای میسازد و بعد از اطلاعاتی که از آن محیط ذخیره میشود میتواند اشیائ مرتبط با آن محیطی که قصد سفر به آنجارا دارید در نقشه قرار میدهد . این نقشه در هدست واقعیت مجازی هولو لنز ذخیره میشود و اگر دوباره قصد مراجعه به آن محیط را داشته باشید میتوانید دوباره استفاده کنید .

شرکت بزرگ مایکروسافت در سال 2017 واقعیت افزوده ای را ثبت کرد ، در این پیشنهادی که مایکروسافت ارائه داد میتوان فرایند خسته کننده ی اولین اسکن از محیط و اطلاعات اطراف را بهبود میبخشد و با سرعت زیادی اطلاعات را بصورت آنلاین ذخیره میکند و برای دیگر استفاده کنندگان هولولنز به اشتراک میگذارد . بر همین اساس دیگر نیازی نیست کاربر دیگری که به محیط جدید میرود از آن محیط اسکن و نقشه برداری کند ، کاربر میتواند از اطلاعاتی که کاربر دیگری در آن مکان حضور داشته است استفاده کند و در دستگاه خود بارگزاری کند.


در حال حاضر معلوم نیست که این اطلاعات بصورت عمومی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت یا خیر ویا احتمالا این اطلاعات بصورت خصوصی در اختیار سازمان های بخصوصی نگهرداری خواهد شد ولی این سیستم بسیار میتواند مفید واقع شود . البته اگر این سیستم وسیع باشد و در اختیار افراد زیادی در سرتاسر جهان قرار بگیرد در آنده ای نه چندان دور میتوانیم از دنیا یک نقشه ی سه بعدی داشته باشیم . به تازگی شرکت مایکروسافت این دستگاه را در اختیار سازمان های خاصی قرار داده است ، امیدواریم در آینده ای نزدیک نسخه ی مورد استفاده برای کاربران هم عرضه شود .

منبع mspoweruser