dims-min
 

مالکان آیفون ۱۰ نمی توانند از فیس آیدی برای خرید های خانوادگی استفاده کنند


شرکت اپل در سال 2017 از قابلیت فیس آی دی در پرچمدار خود آیفون 10 استفاده کرده است و با استقبال خوبی در بازار جهانی روبه رو شد . قابلیت تشخیص چهره ی کاربر میتواند در خرید های آنلاین بسیار مفید باشد ، ولی بسیاری از کاربران از این قابلیت رضایت کاملی را ندارند چون با این قابلیت نمی توان برای دیگر اعضای خانواده خرید آنلاین انجام داد . اکثر کاربران متوجه شده اند که با قابلیت تشخیص چهره ی آیفون 10 نمیتوان برای دیگر افراد خانواده در خریدهای آنلاین استفاده کرد درصورتی آیفون های قبل کاربر می توانست در اپ استور اپل برای دیگر اعضای خانواده به عنوان مثال موزیک خریداری کند و یا از اپ استور بازی های مورد علاقه ی فرزندان خود را خریداری کنید .

در حال حاضر علت این محدودیت مشخص نشده است و ما از اپل درخواست کرده ایم که علیت این محدودیت در فییس آی دی را توضیح دهد . آیا این محدودیت یک تصمیم امنیتی است یا خیر ؟ و یا در آینده قابلیت جدید تری به تشخیص چهره آیفون 10 اضافه می شود ؟

طبق پیش بینی های انجام شده توسط وبسایت Ars Technica ، به احتمال زیاد دلیل این محدودیت میتواند یک تصمیم خوبی برای استفاده نکردن دیگر اعضای خانواده از این قابلیت در خرید های آنلاین باشد . زمانی که آیفون 10 معرفی شد کاربران متوجه شدند که کاربران دوقلو که شباهت بسیار زیادی به همدیگر دارند می توانند موفق به بازکردن قفل گوشی های خود شوند . مواردی را شاهد بودیم که فرزندی شباهت بسیار زیادی به پدر و مادر خود داشت توانست قفل گوشی والدین خود را باز کند . کودکان زیادی هستند که شباهت بسیار زیادی به والدین خود دارند و همین موضوع باعث نگرانی کاربران شده است و به احتمال زیاد همین موضوع باعث شده است که اپل اجزاه دسترسی دیگر اعضای خانواده را در خریدهای آنلاین محدود کرده است .این محدودیتی اپل در آیفون 10 اعمال کرده است بن به هر دلایلی که ایجاد شده است می تواند مسئله مهمی باشد ، تمام سیستم های امنیتی تشخیص هویت میتوانند محدودیت های خود را داشته باشند و همین باعث می شود شرکت ها مجبور شوند مسائل امنیتی خود را دوباره مورد بررسی مججد قرار دهند . سیستم تشخیص چهره به تازگی ارائه شده است و زمان زیادی را باید منتظر ماند تا این سیستم تمام استانداردها را دریافت کند و بدون هیچ خطایی به درستی کار کند .

منبع engadget