facebook_security_fb-min
 

فیس بوک به کمک هوش مصنوعی میتواند پست های خود کوشی را تشخیص دهد


کمپانی فیس بوک با مدیریت مارک زاکربرگ بزرگترین شبکه اجتماعی در فضای مجازی محسوب میشود ، فیس بوک یک قابلیت جدید را در دسترس کاربران قرار می دهد ، این قابلیت ارائه شده وب سایت اجتماعی فیس بوک میتواند خطرات احتمالی را تشخیص دهد . زیرا امروزه خطرات بسیاری در زندگی اجتماعی میتواند خسارات جبران ناپذیری را به بار آورد .

غول شبکه مجازی به وسیله ی هوش مصنوعی میتواند مطالب و پست هایی را که مربوط به خودکشی است را شناسایی کند . هدف از این کار شناسایی پست ها یی است که خطر آفرین هستند و قبل از اینکه کاربران این پست ها را مشاهده کنند شناسایی کند. کمپانی فیس بوک به وسیله هوش مصنوعی و الگوهای خاصی که در اختیار دارد میتواند مطالبی که مربوط به خودکشی است را شناسایی کند و همچنین کاربر را از خطری که پیش رو دارد اطلاع رسانی می کند و کاربر را به سمت مطالب بهداشتی و روانی هدایت میکند .

هوش مصنوعی گوگل در سرتاسر دنیا قابلیت اجرایی دارد ، قابلیت جدید فیس بوک ابتدا قرار بود در کشور ایالت متحده امریکا اجرایی شود ولی این تصمیم گرفته نشد و قرار است هوش مصنوعی فیس بوک در سرتاسر دنیا گسترده شود و تمامی کاربران در هرجای دنیا از این قابلیت بهره مند گردند . ولی در اروپا محدودیت هایی در مورد حریم خصوصی وجود دارد و مانع از بهره مندی این هوش مصنوعی فیس بوک در اروپا میشود . البته قابلیت جدید فیس بوک در اطلاع رسانی کاربران از خطر نیست بلکه این قابلیت می تواند کاربران را در دسته بندی های که خود تشخیص میدهد قرار دهد . هوش مصنوعی فیس بوک میتواند کاربرانی که در خطر بیشتری قرار دارند را در اولویت های بالاتری قرار داده و کسانی که در معرض کمترین خطر هستند در اولویت های پایین تری قرار میدهند .

فیس بوک افرادی را که تشخیص بدهد در معرض خطر بالایی قرار دارند را اطلاعاتشان را جمع آوری میکند و در اختیار مسئولان خود کمپانی فیس بود قرار میدهد و مسئولان فیس بوک در اقداماتی که اگر لازم باشد به موسسات و سازمان هایی که میتوانند خطر را کنترل کنند اطلاع میدهند . طبق گزارشی که از گای رزن یکی از مدیران فیس بوک منتشر شده است ; فیس بوک در ماه گذشته بیش از 100 آزمایش را در مورد سلامت افراد اطمینان لازم را داشته باشد و این قابلیت از حالت آزمایشی درآمده است و میتواند اجرایی شود .

مسئول امنیت فیس بوک در مورد این قابلیت گفته است : قابلیت جدید فیس بوک بسیار ایده ی جالب و خوبی است ، کاربران اصلا نگران هوش مصنوعی فیس بوک نباشند ، ما تمام مسئولیت این راهکار فیس بوک را قبول کرده ایم .

منبع eteknix