a9_sel100400gmright_image-large
 

سونی و دوربینی با سرعت ۲۰ فریم بر ثانیه


غول ژاپنی در صنعت تکتولوژی تصویربرداری از دوربین جدید خود با نام a9 رو نمایی کرد , این دوربین ورزشی با سرعت عکس برداری 20 فریم بر ثانیه میتواند تمام رقبای خود در تصویر برداری ورزشی را به دردسر بیندازد . شرکت سونی این دوربین را با جملاتی نظیر پیشرفته ترین و کامل ترین دوربینی که ساخته شده است توصیف کرده . از ویژگی های این دوربین میتوان عکس برداری 20 فریم بر ثانیه بدون خاموش شدن و در حالت کاملا سکوت , دنبال کردن سوژه مورد نظر با سرعت 60 اتوفوکوس بر ثانیه و سیستم 693 اتوفوکوس با پوشش 93 درصدی , لرزش گیر 5 محوره و نمایاب است , این دوربین با این امکانات میتواند رقیبانی همچون 1DX Mark II کانن و D5 نیکون را به چالش جدی بکشد.
دوربین ورزشی a9 میتواند ویدئو های فول فریم و فول سنسور 4k که این کیفیت از 6k بدست می آید را برای شما ضبط کند , در این دوربین از درگاه شبکه Ethernet استفاده شده که میتوانید اطلاعات خود را از این دوربین به راحتی و با سرعت بالا انتقال دهید .
در این دوربین مشکل فضا برای ذخیره سازی فیلم و عکس وجود ندارد شما میتوانید با اضافه کردن 2 عدد حافظه جانبی sd روی این دوربین از ظرفیت زیادی بهره مند شوید. باتری دوربین a9 نسبت به دوربین های مدل قبلی سونی کمی ارتقاع داده شده است و ظرفیتش 2 برابر شده است و میتوان تا هربار شارژ این دوربین 480 عدد عکس گرفت . شما اگر نیاز به ظرفیت بیشتری برای عکس برداری داشته باشید میتوانید با ابتکار اختصاصی سونی به نام grip از 2 عدد باتری در این دوربین بهره ببرید و تا 950 عدد عکس در هر بار شارژ از این دوربین استفاده کنید.
اگر به ویژگی های دوربین a9 سونی توجه نکنیم چه چیزی باعث شده است که این دوربین سروصدای زیادی در اخبار تکنولوژی راه بیندازد , میزان سرعت فوق العاده ی این دوربین 20 فریم بر ثانیه است که قبلا کورد سرعت دست دوربین 1DX Mark II بود که این دوربین با سرعت 14 فریم برثانیه رکورد دار سرعت در میان دوربین ها بود و الان با آمدن a9 که میتواند با بافر قوی خود 214 عکس فشرده نشده یا 362 عکس JPEG را پشت سر هم شات کنید این دوربین در کنار a9 قدیمی به نظر میرسد.

منبع