secure-by-design-min
 

سهم اینترنت اشیاء در سال ۲۰۲۰ تریلیون دلاری می شود


طبق گزارشی که شرکت بین المللی پیش بینی بدست آمده است ، این گزارش نشان میدهد در آینده ای نزدیک بازار اینترنت اشیا تا سال 2020 به حدود 1.23 تریلیون دلار خواهد رسید . شرکت تحلیلی IDC میزان سهم سخت افزار در این بخش را 400 میلیارد دلار تخمین زده است . اگر چه تسلط این بخش در سخت افزار حدودا نیمی از بازار IOT را نشان میدهد ولی این سازمان تحلیلی معتقد است این روند به زودی پایان میابد و در ادامه این روند به سمت بخش نرم افزارهای عمومی موجود در این بازار خواهد رفت .

در ادامه گزارش سازمان تحلیلی آمده است بخشی که برای ارائه دادن خدمات با کاربران به طور مستقیم در ارتباط هستند ، سهم این بخش در بازار اینترت اشیا را با پیشرفت چشم گیری شاهد خواهیم بود .با این حال پیش بینی میشود بخش های بیمه ای ، خدماتی و بهداشتی ودرمانی در بازار اینترنت اشیا با سرمایه گذاری های بسیار بالایی را در سال های آتی انجام خواهند داد . این گزارش نشان میدهد که با استفاده از اینترنت اشیاء طیفی از راهکارها و راه حل هارا همراه خواهد داشت ، انتظار میرود سرمایه گذاری های به منظور همانگی و هم افزایی را در بخش های مختلف با هدف ساخت و تولید ایجاد شود .

جالب است بدانید ، بسیاری از بخش هایی که توانایی تبدیل شدن به موتورهای توسعه ی اینترنت اشیاء را دارند در حال حاضر توجهی نمیکنند و در همان مراحال آغازین مانده اند ، به عنوان مثال میتوان به خودروهای خودران اشاره نمود .راه حل های مدیریت هوشمند ساختمان ها هم احتمال زده میشوند که در بازار اینترنت اشیاء سهم خوبی را به خود اختصاص خواهند داد . شرکت هایی مانند سامسونگ که بخش بزرگی از صنعت فناوری دنیارا در اختیار خود دارند توانسته اند در بخش مدیریت هوشمند ساختمان فعالیت قابل توجهی را به خود اختصاص دهند . سازمان تحلیلی IDC عنوان کرده است ، اثرات فناوری اینترنت اشیاء طی یک یا دو سال پیش رو متواند برای کاربران و مردم قابل حس کردن باشد .

پیش بینی جدید شرکت تحلیلی IDC نسبت به آینده ی بسیار روشن و موفق این فناوری در گزارش خود به گسترش وسیع اینترنت اشیاء و تاثیر آن روی تمامی محصولاتی که تولید خواهند شد اشاره کرده است ، محصولاتی که تولید میشوند باید با توجه فناوری اینترنت اشیاء دنباله رو این فناوری باشند و همین باعث سخت شدن این موضوع میشود . چون امروزه خودروهای خودرانی که به این تکنولوژی متصل شده اند و دیگر محصولاتی مانند اسپیکر های هوشمند و یخچالهای هوشمندی که با تلفن همراه میتوان کنترل کرد یا به سیستم روشنایی و دیگر محصولات اینترنت اشیاء را مثال زد . امروزه تکنولوژی با سرعت زیادی پیشرفت میکند و باید کسانی که صنعت را مدیریت میکنند بتوانندذ نظم و دسته بندی خوبی را ایجاد کنند و همیشه بتوانند گزارش های خود را ارائه کنند . همچنان پیش بینی شده است که تراشه های مبتنی بر IOT در چندین سال پیش رو به هزاران میلیارد خواهد رسید و تمام دنیا فراگیر خواهد شد.

منبعwww.androidheadlines