samsung-qled-min
 

سامسونگ برند تجاری Micro QLED را در کره جنوبی ثبت کرد


با نزدیک شدن به نمایشگاه CES 2018 خبری منتشر شده است که نشان می دهد سامسونگ در حال کار بر روی فناوری تلویزیون جایگزین برای رقابت با تلویزیون های با فناوری OLED رقبا در بازاراست . گویا قرار است شرکت سامسونگ در نمایشگاه CES 2018 اطلاعاتی از فناوری جدید خود را ارائه کند ، تلویزیون 146 اینچی با فناوری MicroLED تحت نام The Wall برای اولین بار معرفی خواهد شد .

گفته می شود فناوری میکرو LED سامسونگ ویژگی های مشترک زیادی با فناوری OLED دارد ، پنل های میکرو LED مانند پنل های OLED می توانند نور را منتشر کند . بدین معناست که پنل های میکرو OLED هر پیکسل نور را تولید می کند و نیازی به نور پس زمینه ی اختصاصی ندارد . از لحاظ شباهت زیادی که دارند ، گفته می شود فناوری میکرو LED می تواند رقیب مناسبی برای فناوری OLED در بازار باشد.

جالب توجه است که بدانید سامسونگ قبل از معرفی و تحلیل تلویزیون میکرو LED ، شرکت سامسونگ در کره جنوبی برند تجاری Micro QLED را به صبت رسانده است .طبق خبری که منتشر شده است شرکت سامسونگ در تاریخ 11 ژانویه سال 2018 دو پرونده ثبت مالکیت تجاری را در کره جنوبی در جریان گذاشته است .یکی از این ثبت های تجاری مربوط می شود به تلویزیون 8K QLED که قرار است در نمایشگاه CES 2018 معرفی شود و پرونده دوم مربوط به فناوری میکرو QLED می باشد که تا به امروز اطلاعاتی و محصولی از این فناوری معرفی و بحث نشده است .

Micro-QLED


8K-Samsung


ثبت علامت تجاری میکرو QLED نشان دهنده این است که سامسونگ قرار است محصولات جدید خود را با فناوری جدید QLED توسعه دهد ، البته توجه کنید با ثبت برند میکرو QLED نمیتوان تضمین کرد که سامسونگ می خواهد محصول جدیدی با برند QLED را به بازار عرضه کند . شرکت سامسونگ مانند بسیاری از شرکت های معروف دیگر گاهی اوقات برند های تجاری را برای اطمینان بیشتر به ثبت می رساند . واکنش یکی از مدیران سامسونگ به ثبت برند میکرو QLED : (( من تا به امروز اسمی از میکرو QLED را نشنیده ام )). همانطور که می دانید با ثبت یک برند تجاری لزوما قرار نیست که شرکت با نام این برند محصولی را تولید کند ، با گذشت زمان معلوم می شود .

منبع sammobile